українська російська англійська
Україна та Китай співпрацюватимуть у рибному господарстві
13.08.2013 | 12:03
Прес-служба Міністертсва аграрної політики та продовольства

Україна та Китай розширюють двосторонню співпрацю. Так, сторони планують реалізувати спільний проект розвитку Севастопольського морського рибного порту, а також розпочати спільне будівництво на його базі припортових заводів. Про це йшлося сьогодні під час підписання Меморандуму про взаєморозуміння між Україною та Китаєм.

Під час зустрічі з Китайсько-українською асоціацією з реалізації міжнародних проектів і Китайською корпорацією з міжнародної зарубіжної економічної співпраці Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Присяжнюк зазначив, що на сьогодні розвиток співпраці з Китаєм у сільському господарстві має високу активність. Цьому сприятиме й підписання Меморандуму у сфері рибного господарства.

«Що стосується сьогоднішнього підписання Меморандуму, то хочу відзначити високу перспективність цього напрямку. Тому я б хотів, щоб дві сторони підійшли до нього з максимальною відповідальністю»,− зазначив Микола Присяжнюк.

Міністр також зауважив, що Меморандум забезпечить реалізацію спільного проекту розвитку Севастопольського морського рибного порту. Зокрема, на його базі розпочнеться спільне будівництво припортових заводів у Севастополі.

«Меморандум допоможе залучити професіоналів високого рівня для розробки та реалізації цього проекту. І наше спільне завдання − зробити так, щоб проект був успішним з урахуванням географічного розташування Криму», − додав Міністр.

Своєю чергою, китайська сторона висловила зацікавленість у співпраці з Україною, в тому числі й у сфері рибного господарства, а також відзначила перспективність спільної реалізації проекту.

Крім того, китайська сторона виявила інтерес до розвитку співробітництва між Китаєм та Україною в сільському господарстві на трьох рівнях. Зокрема, глобальні проекти планується реалізувати на міжурядовому рівні, широкомасштабні – на міжрегіональному, спеціалізовані – на корпоративному рівні.

Своєю чергою, Міністр запевнив китайську сторону у повній підтримці цих ініціатив із боку Уряду України та пообіцяв всіляко сприяти реалізації спільних проектів.

версія для друку