українська російська англійська
Україна планує наростити торгівлю сільгосппродукцією з Іраном у 5 разів
13.08.2013 | 15:29
Прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства

Україна найближчим часом планує наростити обсяги зовнішньої торгівлі сільгосппродукцією з Ісламською Республікою Іран уп’ятеро. Зокрема, збільшувати товарообіг будуть у зерновому та олійному секторах. Про це 12 серпня під час зустрічі з іранськими журналістами повідомив Міністр аграрної політики та продовольства Микола Присяжнюк

«Дипломатичні відносини між Україною та Ісламською Республікою Іран сьогодні перебувають на високому рівні. Особливо хочу відзначити взаємний інтерес у сільському господарстві. Так, у вересні планується розпочати роботу міжурядової українсько-іранської комісії, яка допоможе ще більше активізувати співпрацю в аграрному секторі», − зауважив Міністр.

Микола Присяжнюк також зазначив, що найближчим часом зовнішня торгівля сільгосппродукцією між Україною та Іраном може зрости у 3-5 разів. Так, на сьогодні Іран перебуває на 13 місці серед країн-імпортерів української сільгосппродукції. Однак має перспективу вийти на 7-ме місце.

«Для цього Україна планує наростити експорт зернових, соняшникової олії до Ірану, а також розширити асортимент експортованої на іранський ринок вітчизняної аграрної продукції. Окрім того, Україна розглядає можливості впровадження досягнень вітчизняної селекції зернових та інших наукових розробок в аграрний сектор Ірану», − повідомив Микола Присяжнюк.

Своєю чергою іранські журналісти висловили глибоку зацікавленість у питанні двосторонньої співпраці між Україною та Іраном у сфері сільського господарства та відзначили її взаємовигідність.

На завершення зустрічі Надзвичайний і Повноважний Посол Ісламської Республіки Іран в Україні пан Акбар Гасемі-Аліабаді подякував Міністру за участь у зустрічі та вказав на важливість роботи ЗМІ у розвитку двосторонніх відносин між країнами.

 

версія для друку