українська російська англійська
Мініфраструктури: Остаточна редакція законопроекту "Про перевезення на таксі" буде підготовлена після громадських обговорень
13.08.2013 | 18:12
Прес-служба Міністерства інфраструктури

Міністерство інфраструктури України чекає від учасників ринку таксомоторних перевезень, громадських організацій та профспілок пропозицій та зауважень до законопроекту «Про перевезення на таксі», оприлюдненого на сайті відомства 8 серпня. Як зазначив сьогодні під час брифінгу Перший заступник Міністра інфраструктури Костянтин Єфименко, документ вже пройшов масштабне обговорення із профспілками, самими перевізниками-таксистами, громадськими асоціаціями під час низки круглих столів і засідань, утім, Мінінфраструктури до 27 серпня продовжить збирати письмові зауваження до законопроекту.

«Міністерство здивоване сьогоднішньою заявою низки профспілкових організацій, переважно з міста Києва, щодо розробленого законопроекту. Адже всі ці люди входять до робочої групи з розробки законопроекту «Про перевезення на таксі». Проект Закону розміщено на сайті 8 серпня і до 27 серпня ми збираємо пропозиції усіх учасників ринку, профспілкових організацій і будь-яких громадських асоціацій. І протягом двох тижнів після 27 серпня проходитимуть громадські слухання і круглі столи для обговорення звернень, що надійдуть до Мінінфраструктури. Ми готові професійно обговорювати будь-які питання», - підкреслив Перший заступник Міністра.

Розроблений законопроект, за словами Костянтина Єфименка, покликаний створити прозорі умови діяльності на ринку таксі: на сьогодні зі 220 тисяч автомобілів таксі лише 51 тисяча (23%) працює легально – має ліцензійну картку. Решта – 169 тисяч – це так звані «нелегальні» таксі, якими не виконуються норми автотранспортного законодавства – передусім щодо норм безпеки перевезень, і не сплачуються податки до бюджету.

Перший заступник Міністра зазначив, що дозвіл на таксі, як передбачено законопроектом, надаватиме право на перевезення лише в межах однієї адміністративно-територіальної одиниці, де його видано. При цьому Кабінет Міністрів України затверджуватиме перелік додаткових вимог до автомобілів таксі для кожного міста залежно від населення. Також проектом закону встановлено обов’язкові вимоги до автомобіля таксі – справний таксометр, система безготівкового розрахунку, розпізнавальні ознаки (ліхтар на даху), не менше 4 дверей тощо.

Крім того, Костянтин Єфименко повідомив, що державний контроль за дотриманням норм законодавства перевізниками-таксистами здійснюватимуть місцева влада, ДАІ та Укртрансінспекція.

«Оприлюднений законопроект не має жодного політичного підґрунтя. Документом встановлено виключно технічні вимоги до роботи на ринку таксомоторних перевезень. Для Мінінфраструктури головне – безпека перевезень, доступність і якість послуг», - наголосив Костянтин Єфименко.

 

версія для друку