українська російська англійська
На Рівненській АЕС проходить міжнародна страхова інспекція
13.08.2013 | 18:32
Прес-служба Міністерства енергетики та вугільної промисловості

Міжнародна страхова інспекція за участю представників Міжнародного Страхового пулу Великобританії, Росії, України проходить на Рівненській АЕС з 12 по 14 серпня. У роботі інспекції беруть участь фахівці Великобританії, Росії, України.

«Рівненська АЕС приймає страховий пул втретє. Попередні візити відбулися у 2004 та 2008 роках. Останнім часом багато зроблено в аспекті підвищення безпеки енергоблоків. Наше завдання - продемонструвати виконані заходи і показати тенденцію до вдосконалення», - сказав у вступному слові заступник генерального директора ВП РАЕС Борис Тур.

На думку генерального директора Об'єднання «Ядерний страховий пул України» (ЯСПУ) Олександра Бабенко, під час інспекції перед фахівцями страхового пулу стоїть головне завдання - зрозуміти, в чому полягають ризики. «На АЕС застосовується багато технічних засобів захисту. Але, як показує практика, основні збитки в ядерній області трапляються через людський чинник. Тому в ході інспекції ми будемо приділяти увагу культурі безпеки, реалізації коригуючих заходів», - зазначив Олександр Бабенко.

 

Довідково.

ЯСПУ - об'єднання страховиків-резидентів України, які отримали ліцензію на проведення обов'язкового страхування цивільної відповідальності оператора реакторних установок за ядерний збиток.  Об'єднання «Ядерний страховий пул України» (ЯСПУ) було створено у вересні 2003 року після приєднання України в 1996 році до Віденської конвенції (1963 р.) про цивільну відповідальність за ядерну шкоду, яка вимагає від операторів ядерних установок страхувати ядерні ризики. Мета ЯСПУ – страхування ядерних ризиків на умовах солідарної відповідальності.

Ядерний страховий пул України і державне підприємство НАЕК «Енергоатом» підписали договір обов'язкового страхування цивільної відповідальності за ядерну шкоду на новий страховий період. ЯСПУ бере на себе фінансове забезпечення третіх осіб у випадку аварії. У договорі страхування беруть участь 28 українських страхових компаній-членів ЯСПУ. Зазвичай ризики не тримаються в одній країні, тому ризики «Енергоатому» перестраховані у 18 іноземних ядерних страхових пулах. У випадку аварії 200 провідних страхових компаній світу компенсують збитки. У свою чергу, крім страхування українських ядерних ризиків, ЯСПУ бере участь в перестрахуванні ризиків з 15 країн світу (Швейцарії, Іспанії, Бельгії, Голландії, Росії, Китаю).

Світова система страхових пулів практикує раз на 4-5 років інспектувати АЕС для чергової оцінки існуючих ризиків, які відображаються в спеціальному звіті.

Світова пулінгова ядерна страхова система існує більш ніж 50 років. Ядерними пулами застраховано близько 350 з більш ніж 400 діючих атомних енергоблоків, а також значна кількість підприємств ядерно-паливних циклів різних країн.

У світі діють 26 ядерних страхових пулів - об'єднань страхових компаній, які беруть на себе відшкодування ймовірного збитку від ядерних аварій.

 

версія для друку