українська російська англійська
Микола Азаров: Настав час суттєво посилити відповідальність за керування авто у стані сп'яніння
14.08.2013 | 11:35
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

П’яний за кермом – злочинець. Тому настав час суттєво посилити відповідальність як за керування транспортними засобами у нетверезому стані, так і за приховування або фальсифікацію виправдальних матеріалів щодо таких злочинів. На цьому наголосив Прем’єр-міністр України Микола Азаров під час засідання Уряду 14 серпня 2013 року.

Загалом, тема керування транспортними засобами у нетверезому стані в Україні досить болюча. Так, з початку року у нашій державі сталася 1051 ДТП, спричинена нетверезими водіями: загинуло 138 людей, 1399 - травмовано. А всього за цей час виявлено біля 100 тисяч фактів керування транспортним засобом у стані алкогольного або наркотичного сп’яніння.

Абсолютно неприйнятними є факти, що трагічні ДТП скоюють нетверезі державні службовці. «Не один, не два, не три рази вся країна з обуренням дізнавалася про факти, коли дорожньо-транспортні пригоди скоювали нетверезі представники органів влади. Найстрашніше, що в таких аваріях гинули діти. П’яний за кермом – завжди злочинець. А коли він має владні повноваження – це взагалі за межею добра і зла», - підкреслив Прем’єр-міністр.

Але при цьому люди не вірять у справедливе покарання п’яних злочинців, і часом лише дивом вдавалося уникнути самосуду.

«Такі випадки - це виклик суспільству, виклик державі. Я переконаний, що головна причина тут – у відчутті безкарності та відсутності належних моральних якостей у окремих працівників державних структур. У потуранні, безпринципності окремих керівників. Тому досить «виводити плями на мундирі». Треба рішуче очиститися від не гідних представляти владу», - заявив Микола Азаров. На його переконання, настав час посилити відповідальність як за керування у нетверезому стані, так і за приховування подібних фактів чи фальсифікацію виправдальних матеріалів.

«У випадках, коли йдеться про державних службовців, треба негайно відстороняти їх від виконання обов’язків, а коли є абсолютні підстави – звільняти з роботи. Справедливій правовій оцінці діянь не повинні заважати ніякі чини і зв’язки», - підкреслив Прем’єр-міністр.

 

версія для друку