українська російська англійська
Підписання Угоди про асоціацію з ЄС не перешкоджає поглибленню відносин з Митним союзом, - Прем'єр-міністр
14.08.2013 | 12:17
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Підписання Угоди про асоціацію між Україною і ЄС не перешкоджає поглибленню відносин з Митним сюзом у рамках розширення вже існуючої зони вільної торгівлі СНД. Таке переконання висловив Прем’єр-міністр України Микола Азаров під час засідання Кабінету Міністрів України 14 серпня 2013 року.

Прем’єр-міністр зазначив, що наразі проект Угоди, погоджений стороною ЄС і Україною, оприлюднено на Урядовому порталі для аналізу громадськості.

Аналізуючи завдання, які стоять перед країною у межах майбутньої імплементації Угоди про асоціацію, Прем’єр-міністр наголосив на важливості  розвитку водночас євразійського вектора нашої зовнішньої політики.

«Сьогодні не можна допустити ослаблення євразійського вектора нашої зовнішньої політики, втрату ринків для наших товарів і послуг у країнах Митного союзу. А певні негативні тенденції тут вже проявляються. Україна несе втрати через скорочення обсягів взаємної торгівлі товарами і послугами, - зазначив Микола Азаров. - Хочу підкреслити, що підписання Угоди про асоціацію між Україною і ЄС не перешкоджає поглибленню відносин з Митним Союзом у рамках розширення вже існуючої зони вільної торгівлі СНД».

Прем’єр-міністр повідомив, що на його доручення вже найближчим часом буде завершено аналіз наслідків підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС для розвитку коопераційних зв‘язків між підприємствами України та країн Митного союзу. Зокрема, щодо  реалізації програм співробітництва і угод у ракетно-космічному, машинобудівному, авіапромисловому, оборонно-промисловому та інших комплексах промисловості. Про результати аналізу буде поінформовано Кабінет Міністрів.

Також Глава Уряду доручив Міністерству економічного розвитку і торгівлі України, разом з Міністерством закордонних справ України прискорити підготовку конкретних пропозицій щодо приєднання до окремих угод і технічних регламентів Митного союзу.

«Пропоную також розглянути питання про можливість і доцільність участі України в діяльності Євразійського банку розвитку, - наголосив Микола Азаров. - Треба використовувати всі можливості для розвитку економіки України».

 

версія для друку