українська російська англійська
Із 15 серпня на поїзди Інтерсіті+ можна буде здійснювати посадку за роздруківкою електронного документа
14.08.2013 | 13:32
Прес-служба Державної адміністрації залізничного транспорту

Укрзалізниця розширює перелік поїздів, пасажири яких можуть здійснити посадку в поїзд за електронним посадочним документом, придбаним через Інтернет та роздрукованим самостійно. Так, пасажири електропоїздів категорії Інтерсіті+ виробництва Skoda (маршрути Донецьк-Сімферополь-Донецьк та Харків-Сімферополь-Харків), які придбають квиток через Інтернет, починаючи з 15 серпня 2013 року, мають можливість здійснити посадку в поїзд безпосередньо за електронними проїзними документами, придбаними через Інтернет та роздрукованими самостійно, без обміну їх у залізничних касах.  

Зокрема, посадка за електронними посадочним  документами, придбаними через мережу Інтернет, починаючи з 15 серпня, почне діяти на наступні поїзди категорії Інтерсіті+ виробництва Skoda: 175П Харків-Сімферополь, 176П Сімферополь-Харків, 177Д Донецьк-Сімферополь та 178О Сімферополь-Донецьк.

Таким чином пасажири, які оформлять проїзні документи на ці поїзди через мережу Інтернет, починаючи з 15 серпня 2013 року, можуть не звертатися до каси за роздруківкою квитка на бланку проїзного документа, як це було раніше, а з паперовою роздруківкою Інтернет-посадочного документа, здійсненою самостійно, вирушати на посадку безпосередньо до поїзда.

Посадочні документи, придбані через Інтернет раніше (до 15 серпня 2013 року) незалежно від дати поїздки не дають права прямої посадки в поїзд – їх потрібно обміняти на залізничні квитки.

Стюарди за допомогою зчитування штрих-коду посадочного документа здійснюють перевірку його легітимності та забезпечують посадку пасажирів до поїзда.

Для здійснення контролю посадки пасажирів, які оформили електронні проїзні документи через Інтернет, поїзні бригади стюардів та посадочні бригади використовують мобільні термінали контролю документів.

При оформленні посадочного документа необхідно обов’язково зазначити ім’я та прізвища пасажира, який буде здійснювати поїздку, та мати з собою документи, що підтверджують особу.

Оформлення електронних проїзних документів припиняється за одну годину до відправлення поїзда з початкової станції маршруту.

Нагадаємо, що електронний квиток на залізничному транспорті впроваджується у кілька етапів. На даному етапі він діє на поїзди Інтерсіті + (виробництва Hyundai Rotem та Skoda) та  поїзд №37/38 Київ – Донецьк.

З 23 липня електронні квитки стали легітимні для фінансової звітності.

Щоб придбати квитки через Інтернет або електронний посадочний документ на електропоїзди категорії Інтерсіті+ (виробництва Hyundai Rotem та Skoda) та поїзд №37/38 Київ – Донецьк, необхідно зайти на офіційний сайт Укрзалізниці (uz.gov.ua) у розділ меню «Пасажирам» далі «Оплата квитків Online» або за прямим посиланням http://booking.uz.gov.ua.

Також Укрзалізниця впровадила послугу Online-повернення проїзних документів на сайті booking.uz.gov.ua. Online повернення електронних квитків у разі необхідності можна здійснити на сайті booking.uz.gov.ua через кабінет користувача.

Довідково

Реалізація проїзних документів через Інтернет становить 8,8% від загального продажу залізничних квитків. З початку 2013 року через мережу Інтернет уже реалізовано понад 2,8 млн квитків на поїзди, з них понад  95,5 тис. електронних квитків.

Посадочний документ, роздрукований пасажиром самостійно, містить усю необхідну інформацію про поїздку: 20-розрядний номер електронного проїзного документа, прізвище та ім’я пасажира, а також унікальний ідентифікатор умов укладеного договору на перевезення (напрямок, дату відправлення, номер поїзда, вагону, місця, тощо).

 

 

 

версія для друку