українська російська англійська
У Рівненській області будинковими приладами обліку теплової енергії оснащені 227 висоток
15.08.2013 | 09:25
Рівненська ОДА

Облік тепла – запорука економії і якості послуг. На цьому акцентував заступник голови Рівненської облдержадміністрації Володимир Новак. Відтак, доручив районам і містам подбати про встановлення лічильників у багатоповерхових будинках. Це дозволить краянам економити гроші, адже вони платитимуть лише за фактично отримані послуги. За підрахунками експертів, відсутність будинкових приладів обліку призводить до розбіжностей (30-40 відсотків) між встановленою нормою споживання теплової енергії та фактичним її використанням. До того ж наявність лічильників із автоматичним регулюванням подачі теплоносія знімає питання перерахунків, стверджують виробники систем обліку.

Нині в області будинковими приладами обліку теплової енергії оснащені 227 висоток, а лічильники гарячого водопостачання працюють у 72 багатоповерхівках. Водночас для стовідсоткового оснащення бракує майже тисячі та 450 лічильників відповідно. Встановивши їх, вдасться уникнути скарг від людей і виконати президентське завдання щодо енергоекономії й енергонезалежності, наголосив Володимир Новак. Адже оснащення багатоповерхівок засобами обліку є продовженням стратегії розвитку житлово-комунального господарства.

Нагадаємо, Рівненщина була однією з перших областей в Україні, де запровадили стовідсотковий облік на теплогенеруючих підприємствах. Із введенням технологічного контролю комунальники можуть економити імпортний енергоресурс і продукувати менш затратні послуги.

версія для друку