українська російська англійська
НКЦПФР завершує роботу над Положенням про сертифікацію професійних учасників фондового ринку
15.08.2013 | 12:02
Прес-служба Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку фіналізує роботу над Положенням про сертифікацію осіб, що здійснюють професійну діяльність з цінними паперами в Україні. Відповідне рішення було прийнято на засіданні регулятора, що відбулося 13 серпня 2013 року.

«Даний документ ми розробили у відповідність до вимог чинного законодавства, зокрема Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні», а також з метою підвищення відповідальності за здійснення професійної діяльності на ринку цінних паперів, посилення дієвості та прозорості процедури сертифікації таких фахівців. Сподіваємось, що дані ініціативи Комісії сприятимуть підвищенню ефективності підготовки професійних учасників фондового ринку», - зауважив Максим Лібанов, директор департаменту аналізу, стратегії та розвитку законодавства НКЦПФР.

 

Пан Лібанов додав, що, перш за все, Положенням передбачено чіткі вимоги до особи, що планує здійснювати професійну діяльність на фондовому ринку, зокрема, особа повинна мати бездоганну ділову репутацію та надати згоду на обробку персональних даних, як це вимагається чинним законодавством тощо. До того ж, документом розширено перелік норм, яким має відповідати фізична особа для сертифікації, уточнено порядок видачі дубліката сертифіката та підстави для його анулювання.

Наразі Положення буде направлено до Міністерства юстиції України для проходження державної реєстрації. 

версія для друку