українська російська англійська
Введена в експлуатацію нова лінія електропередач у Західній Україні
15.08.2013 | 15:58
Прес-служба Міністерства енергетики та вугільної промисловості

15 серпня 2013 року у м. Бар Вінницької області за участі Міністра енергетики та вугільної промисловості України Едуарда Ставицького введено в дію нову лінію електропередач у Західній Україні в рамках заходів з оновлення системи передавання електроенергії в Україні. У Південно-Західній Україні було завершено роботи з будівництва нової високовольтної лінії електропередач довжиною 72,9 км і розширення підстанції напругою 330 кВ у місті Бар. Виконані роботи з модернізації системи електропередач є складовою частиною значно масштабнішого Проекту з передачі електроенергії, який нині впроваджується в Україні за фінансової підтримки Світового банку. Підстанція у місті Бар слугує «мостом» у лінії електропередач, яка з’єднує Дністровську гідроелектростанцію з десятками тисяч домогосподарств у Південно-Західній Україні.

«Реалізація цього проекту є яскравим прикладом плідного міжнародного співробітництва у енергетичній сфері України. Ми щиро вдячні Міжнародному Банку реконструкції та розвитку за постійну співпрацю та ефективну підтримку щодо реалізації цього проекту. Я впевнений, що Проект з передачі електроенергії в цілому буде також успішно завершено до кінця 2014 року та розпочато реалізацію нового проекту», - зазначив Міністр Едуард Ставицький.

«Усвідомлюючи важливість енергетичної інфраструктури України і співпрацюючи з Міністерством енергетики та вугільної промисловості України та компанією «Укренерго», Світовий банк продовжуватиме надання підтримки щодо подальшої модернізації системи передачі електроенергії в Україні», – повідомив директор Світового банку у справах Білорусі, Молдови та України пан Чімяо Фан.

Довідково

Державне підприємство-оператор системи електропередач «Укренерго», починаючи з 2008 року, здійснює масштабну модернізацію системи електропередач, основна мета якої – зменшити втрати у системі і поліпшити якість послуг з постачання електроенергії споживачам в усіх регіонах країни.

Виконані роботи з модернізації підстанції матимуть реальні результати для компанії та держави в цілому. Вони забезпечать значне підвищення надійності та ефективності національної мережі електропостачання, а також покращать якість послуг, що їх надає «Укренерго», і, насамперед, сприятимуть суттєвим зменшенням втрат електроенергії та кількості аварій у мережі. До того ж, нові потужності на підстанції у місті Бар дадуть змогу підтримувати стабільнішу напругу в мережі завдяки безперебійному постачанню електроенергії, яке забезпечуватиметься використанням на повну потужність ресурсів Дністровської гідроелектростанції, що, в свою чергу, призведе до заощадження близько 250 млн. грн. (або 31,2 млн. дол. США) на рік.

 

версія для друку