українська російська англійська
Проводиться міжнародна страхова інспекція на Хмельницькій АЕС
15.08.2013 | 18:56
Прес-служба Міністерства енергетики та вугільної промисловості

15 -16 серпня 2013 року на Хмельницькій АЕС проводиться планова міжнародна страхова інспекція. До складу експертної групи входять представники Великобританського, Російського та Українського ядерних страхових пулів.

На зустрічі з керівництвом атомної станції прозвучала інформація про поточний стан справ і перспективні напрямки діяльності Хмельницької АЕС, заходи щодо модернізації та підвищення безпеки енергоблоків після подій на японській АЕС «Фукусіма».

Відповідно до діючих у міжнародній пулінговій системі процедур інспектори ознайомляться з виконанням за останні п’ять років технічних модернізацій та модифікацій, реалізацією рекомендацій місій OSART та WANO, реалізацією технічного вдосконалення та переобладнання,  здійснять перевірку загальної та радіаційної безпеки реакторів типу ВВЕР-1000, проведуть оцінку страхового ризику АЕС для страхування майна та цивільної відповідальності за ядерну шкоду.

 

Довідково

Ядерний страховий пул - об'єднання страхових компаній, які беруть на себе відшкодування можливого збитку від ядерних аварій.

Український Ядерний страховий пул (ЯСПУ) є невід’ємною складовою світової системи ядерних страхових пулів, що існує вже майже 60 років. ЯСПУ бере участь у перестрахуванні ризиків ядерних установок (цивільної відповідальності, майна, перерви у виробництві, відповідальності директорів і посадових осіб, транспортування ядерних матеріалів тощо) із 16 країн світу: Канади, Франції, Іспанії, Бельгії, Нідерландів, Хорватії, Словенії, Швейцарії, Словаччини, Чехії, Угорщини, Швеції, Фінляндії, Білорусі, Росії, Китаю. 

Український ядерний страховий пул (ЯСПУ) було створено в 2003 році, на виконання міжнародних зобов’язань, після приєднання України в 1996 році до Віденської конвенції (1963 р.) про цивільну відповідальність за ядерну шкоду, яка вимагає від операторів ядерних установок страхувати ядерні ризики. На сьогоднішній день в нього входять 29 провідних українських страхових компаній. ЯСПУ перестраховує українські ризики у 18 іноземних Ядерних страхових пулах.

Пул (англ.pool - загальний котел) - форма об'єднання компаній, яка відрізняється тим, що прибуток усіх учасників пулу надходить до загального фонду (котел) і потім розподіляється  між ними згідно з заздалегідь встановленими пропорціями.   

Страховий пул (англ. Insuranace pool) — добровільне об'єднання страховиків, що не є юридичною особою, створене на основі угоди між ними з метою забезпечення фінансової стійкості страхових операцій на умовах солідарної відповідальності його учасників за виконання зобов'язань за договорами страхування, укладених від імені учасників пулу.

версія для друку