українська російська англійська
Представники Урядового уповноваженого з прав інвалідів відвідали реабілітаційні заклади в Борисполі та Броварах
16.08.2013 | 11:56
Прес-служба Урядового уповноваженого з прав інвалідів

Із умовами надання реабілітаційних послуг інвалідам та дітям-інвалідам у Міському центрі соціальної реабілітації дітей-інвалідів (м. Бровари, Київська обл.) та Реабілітаційній установі для інвалідів та дітей-інвалідів «Наш дім» (м. Бориспіль, Київська обл.) ознайомилися представники Урядового уповноваженого з прав інвалідів Олексія Журавка.

Вони оглянули приміщення реабілітаційних закладів, завітали до відділень соціальної, психолого-педагогічної реабілітації, медичного супроводу, методичного та фізіотерапевтичного відділів установ.

Сьогодні Міський центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів у м. Бровари здійснює заходи, спрямовані на розвиток та корекцію порушень розвитку дітей-інвалідів, надає різноманітні послуги та види соціальної допомоги з метою формування соціально адаптованої особистості в суспільстві. Із 103 дітьми, яким надаються реабілітаційні послуги, працюють психологи, логопеди, дефектологи, реабілітологи, соціальні працівники, вихователі, масажисти, музичні керівники, лікарі. У центрі створено всі умови для всебічного розвитку вихованців з метою підготовки до подальшого отримання базової освіти з урахуванням рекомендацій лікарів.

У бориспільському закладі «Наш дім» навчаються та проходять реабілітацію діти та молоді люди віком до 18 років та повнолітні з різними рівнями соціальної адаптованості. Нині тут перебувають 16 вихованців, троє з яких навчаються індивідуально. З дітьми та молоддю працюють психологи та логопед-дефектолог, музичний керівник та спортивний тренер. Вихованці мають можливість відвідувати заняття в кінноспортивному клубі.

Під час розмови з керівництвом та персоналом реабілітаційних установ представники Урядового уповноваженого з прав інвалідів обговорили актуальні питання діяльності закладів, зокрема щодо забезпечення необхідним реабілітаційним обладнанням, а також не оминули проблем, які потребують негайного вирішення.

Розповідаючи про діяльність закладу, в. о. директора Реабілітаційної установи для інвалідів та дітей-інвалідів «Наш дім» В. Божко закцентувала увагу на тому, що сьогодні гостро стоїть питання розширення приміщення їх реабілітаційного закладу.

«У Борисполі на обліку в управлінні соціального захисту населення стоїть 226 дітей-інвалідів, які потребують реабілітаційних послуг, 20 з них – потребують денного перебування в установі. Але основною перешкодою для надання широкого спектру реабілітаційних послуг є обмеженість площі приміщень», – зазначила вона. Зокрема, нагальною є потреба у відділенні раннього втручання, необхідно створити творчу майстерню для молоді, не вистачає приміщень для занять дітей з вчителями. Також через брак приміщення немає можливості ввести в експлуатацію вже наявне лікувальне обладнання (лазерна терапія, магнітотерапія, ультразвук).

У відповідь працівники офісу Урядового уповноваженого з прав інвалідів запевнили, що в короткі терміни Олексій Журавко звернеться до відповідних органів влади з проханням якнайшвидше вирішити порушені під час зустрічі питання.

версія для друку