українська російська англійська
Українська кондитерська продукція не містить токсичних речовин
16.08.2013 | 19:23
Прес-служба Міністерства економічного розвитку і торгівлі

Підтвердження про вміст у продукції Рошен якихось токсичних речовин не надходило. Про це на брифінгу в п'ятницю заявив Міністр економічного розвитку і торгівлі України Ігор Прасолов.

Він наголосив, що Україна і Росія змогли домовитися про вирішення проблеми поставок української кондитерської продукції в РФ.

«Ми знайшли взаєморозуміння з російською стороною. Перше - створено робочу групу, яка займатиметься питаннями, пов'язаними з харчовою продукцією з України. Друге - буде проведена акредитація кількох українських лабораторій для того, щоб український товар проходив експертизу до того, як він перетне український кордон з Росією. Третє - було досягнуто домовленості про те, що російська сторона проведе інспекцію українських підприємств», - повідомив Ігор Прасолов.

Крім того, за словами Міністра, російська сторона акредитує кількох українських лабораторій.

«Росія офіційно визнає до п'яти лабораторій. І якщо лабораторія видає сертифікат якості, то цей товар спокійно перетинає українсько-російський кордон, приймається в російських магазинах і так далі», - пояснив Ігор Прасолов.

Також, за словами Міністра, російська сторона підтвердила невідповідність вмісту української кондитерської продукції складу, заявленому на етикетках. Сказати, що саме не влаштовувало російську сторону в українських солодощах поки складно, оскільки офіційних документів Москва поки ще не надала, але, як запевнив Міністр, як тільки буде отримано офіційний документ, українська сторона готова до активних дій.

Нагадаємо, що інформація про заборону з'явилася в пресі близько двох тижнів, і українська сторона відразу ж відреагувала на ситуацію: в Росію було направлено лист за підписом Міністра економічного розвитку і торгівлі Ігоря Прасолова, за дорученням Першого віце-прем’єр-міністра Сергія Арбузова створено робочу групу, яку очолив Міністр економічного розвитку і торгівлі Ігор Прасолов, у яку також входить Міністр аграрної політики та продовольства Микола Присяжнюк.

 

 

 

версія для друку