українська російська англійська
Мінекономрозвитку: Малий та середній бізнес не використовує всі механізми підтримки, які надає держава
20.08.2013 | 09:20
Прес-служба Міністерства економічного розвитку і торгівлі

Основним завданням Уряду щодо розвитку економіки є створення в державі комфортних умов ведення бізнесу. Це, зокрема, передбачає як дерегуляцію підприємницької діяльності, так і формування механізмів фінансової підтримки. Але користуватися цією підтримкою, чи ні, вирішує вже сам бізнес, зазначив директор департаменту стратегічного планування розвитку економіки Мінекономрозвитку Євген Олейніков у коментарі телеканалу ICTV.

«Уряд може допомогти малим середнім та й великим підприємцям вести бізнес, але Уряд не може вести бізнес замість підприємців», - підкреслив він.

Він наголосив, що для того, щоб вести бізнес, потрібні: по-перше - ідея, по-друге - попит на результати втілення цієї ідеї, далі потрібен фінансовий ресурс і розуміння того, як організувати втілення ідеї у життя.

«Ми не можемо запропонувати підприємцю ідею, якби ми це могли, ми би самі займалися підприємницькою діяльністю. Ми не можемо підприємцю створити попит – це його питання як підприємця. Чим ми можемо допомогти? Ми можемо спростити йому реалізацію мети і допомогти в отриманні більш дешевого фінансового ресурсу для її реалізації, - це те, над чим сьогодні працює Уряд», - підкреслив Євген Олейніков.

Експерт Міністерства зазначив, що останні чотири роки відбувається вдосконалення правового поля в напрямку дерегуляції, зокрема, скорочується перелік видів діяльності, для здійснення яких потрібне отримання ліцензії, а також зменшується кількість дозвільних документів і вдосконалюється система їх отримання.

З точки зору забезпечення доступу бізнесу до фінансового ресурсу – в цьому році, по суті, вперше, запроваджена система надання кредитів в рамках Державної програми активізації розвитку економіки на 2013-2014 роки.

Він зазначив, що державні Укрексімбанк та Ощадбанк готові кредитувати програми з модернізації виробництва, зі створення нових виробництв, в тому числі і невеликих, які спрямовані на виробництво нової продукції. При цьому існують механізми, які дозволяють знизити вартість кредитування для підприємців до економічно обґрунтованого рівня.

Він повідомив, що кількість проектів, які реалізуються в рамках Програми, постійно зростає, але все ж таки, у більшості випадків, - це проекти великих підприємств.

«На сьогодні у нас на розгляді в банках знаходиться більше 100 проектів, з них більше 70 - це саме звернення підприємств недержавного сектору. Але все ж таки, усі ці проекти - це проекти великих підприємств, тобто малий та середній бізнес, на жаль, на сьогодні він просто не сприймає цю можливість. А взагалі то, саме на середніх та малих підприємців ми розраховуємо, адже саме їм потрібна ця підтримка», - зазначив Євген Олейніков.

Він наголосив, що в Уряді готові зустрічатися з підприємцями, говорити з ними про необхідні зміни до законодавства, прийняття яких зробить умови роботи бізнесу більш комфортними.

 

 

версія для друку