українська російська англійська
Міндоходів: Цьогоріч видано понад півмільйона електронних підписів
20.08.2013 | 11:26
Прес-служба Міністерства доходів і зборів

Протягом поточного року центром сертифікації ключів Міндоходів, видано 508,5 тис. електронних підписів. Їхніми власниками стали 350,4 тис. платників.

За статистикою Міндоходів, найактивнішими користувачами послуг центру залишаються фізичні особи. За січень-липень поточного року за цифровим підписом звернулися 276,1 тис. платників цієї категорії, які отримали 321,8 тис. безкоштовних посилених сертифікатів.

Серед юридичних осіб клієнтами центру за цей період стали 74,3 тис. осіб, які замовили 186,7 тис. ключів.

Загалом на обслуговуванні в акредитованому Центрі сертифікації ключів перебуває 768,6 тис. електронних підписів.

На думку аналітиків Міндоходів, зростанню затребуваності державних сервісів у галузі електронного документообігу сприяють розгалужена інфраструктура обслуговування та безкоштовність всіх надаваних послуг. В Україні підприємцям вільно надаються програмне забезпечення (включаючи регулярні оновлення та технічну підтримку), консультації фахівців та власне ключі електронного підпису.

Крім того, стимулювало інтерес платників і розширення можливостей цього сервісу. Нагадаємо, ключі електронного цифрового підпису, видані Міндоходів, дають змогу звітувати в режимі он-лайн не лише до органів міністерства, а й до органів державної статистики та Пенсійного фонду.

Також електронне звітування з ключами цифрового підпису має  низку інших переваг: цілодобове прийняття звітності, захищеність інформації тощо. Як відзначають фахівці Міндоходів, безконтактне звітування обирають все більше платників таких бюджетоформуючих податків як ПДВ, податок на прибуток та акцизний податок.

Так, зокрема 98% звітності з податку на додану вартість надсилається платниками засобами телекомунікаційного зв’язку. Загалом, за сім місяців поточного року через централізовану систему опрацьовано понад 55 млн. документів, надісланих платниками в електронному вигляді.

На сьогодні в Україні діє 104 пункти реєстрації, де платники можуть безкоштовно отримати посилені сертифікати та ключі електронного цифрового підпису.

версія для друку