українська російська англійська
Міноборони: Кораблі BLAСKSEAFOR вийшли з порту Севастополя до Новоросійська
20.08.2013 | 12:23
Прес-служба Міністерства оборони

20 серпня кораблі Чорноморської групи військово-морського співробітництва BLAСKSEAFOR завершили своє перебування у порту Севастополя і вийшли в море з метою проведення тренувань і навчань в рамках серпневої 2013 року активації корабельного з’єднання  «за викликом».

Таким чином розпочалася друга фаза активації  BLAСKSEAFOR, що взяла свій старт 14 серпня у Севастополі. Ця фаза вбирає в себе проведення навчань у морі і перехід із порту Севастополя до порту Новоросійська тральщика «Прибой2 (ВМС Болгарії), ракетного корабля на повітряній подушці «Бора» (Чорноморський флот Російської Федерації), корвета «Еустатіу Себастіан» (ВМС Румунії), фрегата КРЗ «Тургутреіс» (ВМС Туреччини) і корабля управління «Славутич» (ВМС ЗС України)

  Метою серпневої активації є зміцнення миру і стабільності у регіоні шляхом поглиблення співробітництва і взаємодії між військово-морськими силами. Завданнями активації є розвивати співробітництво і оперативну взаємосумісність ВМС країн Чорноморської групи військово-морського співробітництва BLAСKSEAFOR, а також існуючі тактичні прийоми, підконцепції, порядок здійснення зв’язку.

Згідно з поставленим Штабом оперативного управління BLAСKSEAFOR (на час активації цей орган управління, очолюваний представником ВМС ЗС України контр-адміралом Денисом Березовським, розміщено на території Академії ВМС ім. П.С. Нахімова) завданню, вихід в море розпочався з позапланового тренування (з надання допомоги кораблю, що потерпає лихо), з залученням – за узгодженням з відповідними сторонами – додаткових сил з боку ВМС ЗС України і ЧФ РФ. Український флот додатково представлено морським буксиром «Кременець», протипожежним катером «Борщів», санітарним катером «Сокаль» і вертольотом Мі-14, ЧФ РФ – судном екологічного контролю «Петр Градов».

У другій половині дня і у подальшому з’єднання BLAСKSEAFOR під командуванням капітана 1 рангу Андрія Тарасова (ВМС ЗС України) проведе тренування з протичовнової, протиповітряної оборони, з проходу за тральщиком, зі зв’язку, з пошуку і рятування людини, що опинилася за бортом, плавання в ордері, з тактичного маневрування та інші.

 

версія для друку