українська російська англійська
О.Вілкул: Сорочинський ярмарок - є одним із культурних брендів України, відомих за кордоном
20.08.2013 | 14:34
Прес-служба Віце-прем'єр-міністра

20 серпня 2013 року Віце-прем’єр-міністр Олександр Вілкул відвідав Сорочинський ярмарок у Полтавській області.

«Ми – українці, і в нас є свої традиції, які ми свято шануємо! Сорочинський ярмарок – це не тільки торгівельний майданчик, а й важливий елемент нашої з вами самоідентифікації. Він має велику культурну та туристичну складову, він описаний в літературі і оспіваний у фольклорі. Це – один із брендів України, так само як писанка, Петриківський розпис, вишиванка, дерев’яні церкви Карпат. Підтримуючи ці історичні бренди, створюючи яскраві нові – ми розвиваємо унікальну душу нашої країни», - сказав Віце-прем’єр-міністр Олександр Вілкул на відкритті Сорочинського ярмарку.

Національний Сорочинський ярмарок - один з найвідоміших ярмарків в Україні - традиційно проходить у серпні в селі Великі Сорочинці на Полтавщині. Цього року свою продукцію на ньому представили 837 народних майстрів, приватних підприємців, великих підприємств. На ярмарку представлено містечко «Народних майстрів», де проходять майстер класи з гончарства, плетіння з лози, вишивки, Петриківського розпису, ковальства. Цього року очікується близько півмільйона відвідувачів з України й із-за кордону та 30 офіційних делегацій (зокрема - з Білорусії, Латвії, Польщі, Словацької Республіки, Малайзії, Грузії, Німеччини, Естонії, Росії та представники Європейського Союзу).

На Сорочинському ярмарку також відбулось урочисте погашення поштової марки «Хліб - всьому голова», приурочену до 22-ї річниці Незалежності України. На ній зображено паляницю, калач, весільний коровай, чорний житній хліб, бублик. Тираж блоку – 58 тисяч марок.

Протягом усіх п’яти днів на ярмарку виступатимуть мистецькі колективи та окремі виконавці. А на відкритті гостям ярмарку представлять театралізовану постановку «Сорочинський ярмарок» за мотивами твору М.В. Гоголя.

В рамках робочої поїздки на Полтавщину Олександр Вілкул взяв участь у церемонії покладання квітів до пам’ятника М.В. Гоголю в місті Миргород.

Віце-прем’єр-міністр також провів робочу нараду на базі центру надання адміністративних послуг для населення у Миргороді. Це  - другий такий центр на Полтавщині. Він працює за принципом «єдиного вікна» і надає 48 видів послуг для населення.

Віце-прем’єр-міністр перевірив стан підготовки до нового навчального року однієї із загальноосвітніх шкіл області (с. Декабристів, Полтавська область) та впровадження пілотного проекту «Енергоефективна реновація дошкільного навчального закладу» (м. Миргород, дитсадок №5 «Сонечко»). Також, Віце-прем’єр-міністр провів робочу нараду щодо розвитку туризму на базі лікувально-оздоровчого закладу «Миргородкурорт» (м. Миргород, вул. Гоголя,112).

 

 

версія для друку