українська російська англійська
Торговельно-економічне та інвестиційне співробітництво між Україною та Японією розвивається
21.08.2013 | 11:10
Прес-служба Міністерства економічного розвитку і торгівлі

Відносини між Україною та Японією набули характеру широкого та різнопланового співробітництва, включаючи активний діалог з важливих міжнародних питань, регіональних ініціатив, розширення торговельно-економічного співробітництва та наукових і культурних зв'язків, повідомив Міністр економічного розвитку і торгівлі України Ігор Прасолов у ході зустрічі з Парламентською делегацією Японії.

Він зазначив, що Україна зацікавлена у збільшенні обсягів японських інвестицій в економіку. З цією метою протягом 2010-2012 років державою реалізоване широке коло заходів, спрямованих на стимулювання інвестиційної діяльності та фінансове забезпечення розвитку національної економіки, у тому числі в регіональному аспекті.

Так, Міністр нагадав, що з 1 січня 2013 року набрав чинності Закон України «Про стимулювання інвестиційної діяльності у пріоритетних галузях економіки з метою створення нових робочих місць», який визначає основи державної політики в інвестиційній сфері та спрямований на створення умов для активізації інвестиційної діяльності.

Також він вважає, що додаткові можливості для нарощування інвестицій в українську економіку забезпечило прийняття Закону України «Про державно-приватне партнерство», яким встановлені організаційно-правові основи, принципи, форми та сфери взаємодії держави з приватними партнерами в Україні.

«У цьому зв'язку ми розраховуємо, що укладання Угоди про лібералізацію, сприяння та взаємний захист інвестицій між Україною та Японією найближчим часом забезпечить більш сприятливі умови для розвитку інвестиційного співробітництва між нашими країнами і розширення торговельно-економічних зв'язків», - зазначив Ігор Прасолов.

Він повідомив, що вже вже сформовано й затверджено склад української делегації, яка готуватиме документ до підписання.

Також, на думку Міністра, дієвим інструментом для розширення двостороннього торговельно-економічного та активізації інвестиційного співробітництва є діяльність Координаційної ради з економічного співробітництва з Японією та Комітету з ділового співробітництва з Україною Японської федерації бізнесу «Кейданрен».

«Як голова Координаційної ради з економічного співробітництва з Японією, я б хотів запропонувати провести п'яте засідання Координаційної ради та Комітету з ділового співробітництва з Україною Японської федерації бізнесу «Кейданрен» на початку жовтня в Києві», - зазначив Ігор Прасолов.

Міністр високо оцінив надання Японією кредитів і грантів, в рамках «офіційної допомоги розвитку» (ОДР), зокрема виділення фінансових ресурсів на будівництво нового терміналу «Д» в міжнародному аеропорту «Бориспіль», а також проект, що очікує на реалізацію, - «Будівництво мостового переходу через Південний Буг у м. Миколаїв».

У свою чергу Член палати представників Парламенту Японії, Голова парламентської групи з міжпарламентських зв'язків з Україною Ейсуке Морі, відзначив важливість співпраці з Україною та висловив надію на подальше її розширення.

«Користуючись нагодою, я б хотів висловити надію на поглиблення наших дружніх стосунків з Україною і подальше розширення економічних відносин», - сказав він.

Представники японської делегації відзначали готовність японських компаній нарощувати інвестиції в українську економіку в разі подальшого поліпшення бізнес-клімату. У тому числі мова може йти і про розміщення виробничих потужностей на території України.

«Ми дуже зацікавлені в тому, щоб такі великі компанії як Olympus і Toshiba заходили на ринок України, а ще краще, - щоб вони тут відкривали виробництво, - підкреслив Ігор Прасолов. - Якщо у цих компаній до цих пір існують якісь побоювання щодо захисту інвестицій, ми готові піти на державно-приватне партнерство, для того щоб гарантом з боку України виступала держава».

 

 

 

версія для друку