українська російська англійська
На Южно-Українській АЕС стартувала планова міжнародна страхова інспекція
21.08.2013 | 12:41
Прес-служба Міністерства енергетики та вугільної промисловості

19 серпня на Южно-Українській АЕС стартувала планова міжнародна страхова інспекція. До складу експертної групи увійшли інспектори з британського, китайського та українського ядерних страхових пулів, а також спостерігач із Чехії.

 Експерти проведуть оцінку страхового ризику АЕС для страхування цивільної відповідальності  за ядерну шкоду, а також майна, ознайомляться з реалізацією рекомендацій попередніх інспекцій міжнародної пулінгової системи,  а також місій Міжнародного агентства з атомної енергії та Всесвітньої асоціації операторів АЕС. Робота триватиме 3 дні.

У перший день під час зустрічі з керівництвом атомної станції окрему увагу було приділено заходам з модернізації та підвищення безпеки енергоблоків, зокрема тим, що внесені до планів атомної станції після подій на японській АЕС «Фукусіма», роботам з подовження терміну експлуатації енергоблоку №1.

У вітальному слові виконуючий обов’язки головного інженера ВП ЮУАЕС Володимир Бандурко підкреслив, що постійне підвищення безпеки АЕС є пріоритетом у роботі підприємства. «Ми з нетерпінням чекаємо на висновки інспекції, тому що упевнені: вони  слугуватимуть нашому подальшому вдосконаленню»,- зазначив він. Керівник запевнив, що всі результати перевірки будуть ретельно вивчені, а на основі рекомендацій та пропозицій міжнародних експертів буде розроблено заходи з їх  реалізації.

У свою чергу очільник інспекції Майкл Піч зазначив, що предметом перевірки є забезпечення захисту атомної станції від ризиків. Багато заходів з підвищення безпеки енергоблоків та доведення їх рівня до сучасних міжнародних вимог вже виконано. «Я сподіваюсь, що подальша робота ЮУАЕС у цьому напрямку буде базуватися на принципах культури безпеки та спрямована на зниження впливу людського чинника», - сказав Майкл Піч.

У другій половині дня  інспектори зробили обхід станції, приділивши особливу увагу системам, важливим для безпеки. Наступні два дні представники міжнародної страхової інспекції працюватимуть у групах за різними напрямками.
Минулого разу група інспекторів ядерного страхового пулу перевіряла Южно-Українську АЕС у серпні 2007 року.  За підсумками останньої перевірки було складено звіт, видано 10 рекомендацій і пропозицій, реалізація яких знизить страхові ризики. На підставі виданих рекомендацій і пропозицій в ВП ЮУАЕС було розроблені 44 заходи, що реалізовувалися протягом 2007-2013 років. У повному обсязі виконаний 41 захід, три  - у стадії виконання.

В інтерв’ю відомчим ЗМІ АЕС генеральний директор ядерного страхового пулу України Олександр Бабенко зазначив, що атомні електростанції нашої країни, зокрема  Южно-Українська, відзначаються високими стандартами безпеки, тож жодних проблем за результатами перевірки, на його думку, не повинно бути.

 

 

версія для друку