українська російська англійська
НАЕК "Енергоатом" і Westinghouse обговорили питання постачання ядерного палива
21.08.2013 | 13:01
Прес-служба Міністерства енергетики та вугільної промисловості

Питання, пов’язані із постачанням ядерного палива, обговорено 20 серпня під час робочої зустрічі в.о. президента ДП НАЕК «Енергоатом» Микити Константінова і президента компанії Westinghouse Electric Ів Браше. Зокрема, увагу було приділено проблемам доопрацювання конструкції тепловиділяючих збірок (ТВЗ), подальшим крокам з реалізації проекту диверсифікації поставок ядерного палива на українські АЕС, а також іншим аспектам співробітництва.

До них належить впровадження наукомістких заходів у рамках комплексної програми підвищення безпеки. Вона вимагає застосування нових експериментальних даних і досвіду інших ядерних держав, що експлуатують енергоблоки, аналогічні тим, які працюють на українських АЕС.

Нагадаємо, що станом на кінець липня 2013 року в рамках дослідно-промислової експлуатації в активній зоні енергоблоку № 3 ЮУАЕС перебувало 66 ТВС-W. Зауважень з експлуатації активної зони реактора немає, всі ТВС-W герметичні. У рамках капітального ремонту третього енергоблоку ЮУАЕС, який стартував 17 серпня, планується монтаж і введення в експлуатацію стенду інспекції та ремонту ТВЗ виробництва Westinghouse.

Співпрацю з Westinghouse НАЕК «Енергоатом» здійснює не лише в рамках підписаного в 2008 році комерційного контракту, але і в рамках міжурядової Угоди між США і Україною від 2000 року з кваліфікації ядерного палива для України

версія для друку