українська російська англійська
Микола Азаров: Про торгівельну війну між Україною і Росією не може бути й мови
21.08.2013 | 14:53
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Спільна позиція України та Росії полягає у необхідності повернення до позитивної динаміки двостороннього товарообороту. Саме тому навіть мови про торгівельні війни між Україною і Росією бути не може, наголосив Прем’єр-міністр України Микола Азаров під час засідання Уряду 21 серпня 2013 року.

Він наголосив, що ускладнення митного оформлення окремих вантажів з України на території РФ існують, але їх масштаб аж занадто перебільшений і драматизований певними ЗМІ.

Микола Азаров звернув увагу, що, російська митниця з 14 серпня посилила контроль за вантажами з України. Федеральна митна служба Росії пояснила, що до так званої «групи ризику» потрапили товари, які, на їх думку, не мали сертифіката походження, оформленого відповідним чином. При цьому упродовж півтора місяця російська митниця видавала так звані профілі ризику щодо окремих груп товарів, які викликали певні застереження.

«На жаль, частина українських компаній-експортерів не звернула належної уваги на посилені вимоги російських митників. І саме з цього треба зробити висновки організаторам бізнесу. А нам потрібно зробити висновки з того, що взаємодія між митними органами сусідніх країн, які мають величезний товарообіг, виявилася далеко не на висоті», - наголосив Глава Уряду. Він додав, що Федеральна митна служба Росії принесла свої вибачення учасникам зовнішньоекономічної діяльності.

Президенти України і Росії і доручили Урядам врегулювати питання. При цьому було підкреслена необхідність не тільки вирішити поточну проблему, але й не допускати ускладнень в майбутньому.

Уряд негайно створив робочу групу з вирішення проблемних питань російсько-українського торгового співробітництва під головуванням Віце-прем'єр-міністра Юрія Бойка. Група інтенсивно працювала протягом вихідних, і це дало відчутний прогрес у розумінні суті проблем і шляхів їх вирішення.

Микола Азаров нагадав також, що з цього приводу у неділю відбулася телефонна розмова з Головою російського Уряду Дмитром Медведєвим. Глави урядів відкинули всілякі спекуляції, нібито ускладнення пов'язані з інтеграційними процесами двох країн.

«Наша спільна думка полягає у тому, що навіть мови про торгівельні війни між Україною і Росією бути не може. Створення перепон, відгороджування бар’єрами – це тупиковий напрям у двосторонньому співробітництві. Будь-яких країн. А тим більше, наших, які поєднує безліч коопераційних, виробничих та інших зв’язків. Однобічної переваги тут добитися нереально. Іншого виходу, ніж спільно і швидко вирішувати питання просто немає», - заявив Прем’єр-міністр України.

 

 

версія для друку