українська російська англійська
До 2016 року є всі можливості довести вітчизняне виробництво локомотивів до 90%, - Микола Азаров
21.08.2013 | 15:29
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Виробництво 300 електровозів для залізниць України – в тому числі, на «Луганськтепловозі» - дозволить до 2016 року довести власне виробництво локомотивів до 90%. Про це під час засідання Кабінету Міністрів України повідомив Прем’єр-міністр України Микола Азаров, який нещодавно відвідав це підприємство в Луганській області та ознайомився з його потужностями.

«Я сам мав змогу переконатися у буквально відродженні і дуже непоганих перспективах вітчизняного машинобудування, коли відвідав минулого тижня «Луганськтепловоз», - сказав Микола Азаров. - Відверто порадувало, що на цьому підприємстві продовжують створюватися сучасні, конкурентоспроможні зразки залізничної техніки».

Під час відвідання заводу було продемонстровано новий магістральний вантажний тепловоз. За своїми технічними характеристиками він не тільки не поступається зарубіжним аналогам, а й має ряд конкурентних переваг. Наприклад, він може возити важкі вантажні потяги при температурному режимі від плюс 40 до мінус 50ºС вантажопідйомністю 60 тис. тонн. «Російські залізниці» вже оцінили всі переваги цієї техніки і замовили 300 тепловозних секцій.

За словами Миколи Азарова, відродження на підприємстві було сплановане, підготовлене новим менеджментом разом з обласною адміністрацією і почалось минулого року, коли зростання виробництва склало 10%. Було випущено продукції майже на 2 мільярди гривень. А поточного року заплановані обсяги виробництва уже в півтора раза перевищують минулорічні  - 3,2 мільярда гривень.

«Тому сьогодні ми ставимо завдання максимально ефективно використати потенціал «Луганськтепловозу» для реалізації програми імпортозаміщення, - зазначив Глава Уряду. -  Потреба українських залізниць в оновленні парку локомотивів більше 90%. У 2011 році для вирішення цього завдання уряд прийняв «Програму оновлення локомотивного парку залізниць України на 2012-2016 рр.». Виробництво 300 електровозів для залізниць України – в тому числі, на «Луганськтепловозі» - дозволить до 2016 року довести власне виробництво локомотивів до 90%. Вже зараз для реалізації цього проекту залучено близько 20 українських виробників комплектуючих».

 

версія для друку