українська російська англійська
10 тисяч 875 людей отримали за останній місяць безоплатну первинну правову допомогу
22.08.2013 | 09:55
Прес-служба Міністерства юстиції

Протягом липня 2013 року працівники органів юстиції надали безоплатну первинну правову допомогу 10 тисячам 875 громадянам.

Загалом для надання безоплатної первинної правової допомоги населенню органами юстиції створено мережу громадських приймалень.

Найактивніше правову допомогу надавали районні управління юстиції Миколаївської області (1493 консультації), Луганської (658), Дніпропетровської (637), Харківської (620), Черкаської (571) та  Київської (305).

Мережа громадських приймалень діє при органах юстиції з 2000 року. Мета їхньої діяльності – надання населенню, особливо малозабезпеченим верствам, безоплатної правової допомоги. Йдеться про надання правової інформації, консультацій і роз’яснень з правових питань, складення заяв, скарг та інших документів правового характеру (крім документів процесуального характеру), інших. При цьому право на безоплатну первинну правову допомогу мають не лише малозабезпечені, як це було раніше, а й інші категорії громадян.

У діяльності громадських приймалень спостерігається позитивна динаміка: якщо на початку їх створення діяло всього 419 приймалень, то на сьогодні їх уже налічується 728, що дозволяє повніше задовольняти потреби людей у правовій допомозі.

Крім того, з червня 2013 року громадські приймальні з надання безоплатної первинної правової допомоги працюють за єдиним графіком: щотижня у вівторок та четвер з 10 до 16 години.

 

версія для друку