українська російська англійська
ВМС розпочали обстеження затонулого у роки війни підводного човна "Щ-216"
22.08.2013 | 13:31
Прес-служба Міністерства оборони

Українські військові моряки спільно з російськими колегами приступили до робіт з обстеження в районі затонулого в роки війни радянського підводного човна “Щ-216” (район мису Тарханкут, Північно-Західна частина Чорного моря). На виконання доручення Президента України, рішеннями командувачів Військово-Морських Сил Збройних Сил України і Чорноморського флоту Російської Федерації створено спільний суднопідйомний загін під керівництвом начальника Центру пошукових і аварійно-рятувальних робіт Військово-Морських Сил Збройних України (ЦПАР ВМС ЗС України) капітана 1 рангу Віктора Двухшорстнова.

Від української сторони до робіт залучено морське водолазне судно “Почаїв” з населеним підводним апаратом “Риф” Науково-дослідного Центру Збройних Сил України “Державний океанаріум”, рейдове буксирне судно “Кременець” ЦПАР ВМС ЗС України з групою водолазів на борту.

На першому етапі розпочато виконання завдань обстеження району та підводного човна. 

Координацію спільних дій здійснюють керівники штабів двох флотів.

Довідково

Дизель-електричний підводний човен “Щ-216” (проекту “Щука”) було побудовано у 1940 році. Він входив до складу Чорноморського флоту. Брав участь у бойових операціях, затонув у 1944 році. Ймовірно, був потоплений у результаті вибуху глибинної бомби.

версія для друку