українська російська англійська
Мінагрополітики: На сільськогосподарські ярмарки в Києві не допускатимуть спекулянтів
22.08.2013 | 14:34
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

На сільськогосподарські ярмарки в Києві не допускатимуть спекулянтів. Про це сьогодні домовилися столична та обласна влада з виробниками продовольства. Сьогодні Київська обласна та міська державні адміністрації підписали Договір про співпрацю з виробниками продовольчих товарів. Сторони домовилися про те, що на ярмарках продаватимуться виключно продукти харчування. Наразі ж деякі з них заполонила продукція, яка не має жодного відношення до сільгоспвиробництва. Також дуже часто на таких заходах можна зустріти спекулянтів, а не селян, фермерів і кооператорів, для яких вони створені.

На цьому тижні таке питання порушив Міністр аграрної політики та продовольства Микола Присяжнюк. Він звернувся до місцевих органів влади з вимогою надати селянам доступ до сільськогосподарських ярмарків. Зокрема, він закликав чиновників надавати аграріям інформацію про те, як їм взяти участь у ярмарках. Таким чином Київщина стала першою областю, яка відреагувала на звернення Міністра.

«Сьогодні з продовольчими ярмарками склалася ситуація, коли їх використовують у більшості регіонів як майданчик для спекулянтів. Частину ярмарків заполонила продукція, яка не має жодного відношення до сільгоспвиробництва. Ніякого компромісу тут не буде: там мають торгувати фермери, одноосібники та члени кооперативів. Разом із розбудовою оптових продовольчих ринків це дозволить селянам продавати свою продукцію за більш вигідною ціною, а жителі міст отримають доступні та якісні продукти харчування», − наголосив Микола Присяжнюк.

Нагадаємо, що саме в Києві відбувається найбільше ярмарок. Лише від початку року в столиці відбулося майже 830 ярмарок.

 

версія для друку