українська російська англійська
Уряд сприяє громадським організаціям інвалідів у їх діяльності
22.08.2013 | 15:11
Прес-служба Міністерства соціальної політики

За ініціативи Мінсоцполітики Уряд рекомендував Мінфіну і Міндоходів та зборів розглянути можливість запровадження нульової ставки оподаткування для підприємств громадських організацій інвалідів з січня 2015 року. Про це повідомила Міністр соціальної політики України Наталія Королевська. За її словами, відповідна пропозиція міститься у розпорядженні КМУ «Про сприяння громадським організаціям інвалідів у їх діяльності», ухваленому на засіданні Уряду 21 серпня.

«З 2015 року Податковий кодекс передбачає припинення оподаткування за нульовою ставкою ПДВ вартості постачання продукції підприємств громадських організацій інвалідів. У зв’язку з цим ми запропонували - і Уряд підтримав - необхідність Мінфіну та Міністерству доходів та зборів розглянути можливість подовження пільгового оподаткування для цих підприємств. На цих підприємствах зараз працює понад 22 тис. осіб, і без державної підтримки вони будуть на межі зникнення, оскільки надають робочі місця найбільш неконкурентоспроможним на ринку праці громадянам, що впливає на собівартість продукції», – сказала вона.

Крім того, за словами Наталії Королевської, задля підтримки таких підприємств і забезпечення їм постійного замовлення, Уряд рекомендував міністерствам та відомствам, а також державним адміністраціям закуповувати товари, роботи та послуги у підприємств громадських організацій інвалідів за бюджетні кошти, якщо їхня вартість не перевищує інші пропозиції. «Ми переконані, що збільшення замовлення з боку державних органів не тільки допоможе підприємствам працювати стабільно, а й дозволить створити нові робочі місця, що відповідає Державній програмі активізації економіки на 2013-2014 роки», – сказала вона.

Міністр також повідомила, що серед інших пропозицій, затверджених Урядом, – вивчення можливості збільшити видатки на забезпечення житлом інвалідів по слуху та зору, а також на утримання соціально-культурних підрозділів і матеріальне заохочення працівників УТОГ та УТОС.

«Підтримуючи підприємства громадських організацій інвалідів, ми захищаємо соціально найуразливіших громадян», – підсумувала Наталія Королевська.

Довідково

На сьогодні в Україні діють майже 400 підприємств та організацій громадських організацій інвалідів.

Податковим кодексом передбачені для таких підприємств пільги з оподаткування:

- податок на додану вартість;

- податок на прибуток;

- плата за землю.

 

 

версія для друку