українська російська англійська
За 7 місяців Держфінінспекція відшкодувала втрат на понад 920 млн. грн., - П.Андрєєв
22.08.2013 | 15:39
Прес-служба Державної фінансової інспекції

Органи Держфінінспекції України протягом січня – липня 2013 року забезпечили відшкодування втрат фінансових та матеріальних ресурсів на суму 920,7 млн. грн. Із них відшкодування втрат, виявлених у попередні роки, становить 423,2 млн. грн. Про це повідомив Голова Держфінінспекції України Петро Андрєєв під час розширеного засідання Колегії Держфінінспекції України сьогодні.

Загальна сума відшкодованих втрат складається з коштів, які в результаті контрольних дій надійшли до бюджетів, бюджетних установ, організацій та підприємств (270,7 млн. грн.), а також із відшкодування і поновлення незаконних, нецільових витрат та недостач ресурсів (650 млн. грн.).

Упродовж січня – липня поточного року Держфінінспекція України та її територіальні органи провели більш як 4 тис. контрольних заходів. При цьому порушення фінансової дисципліни встановлено на 96 % перевірених об'єктах та виявлено втрат ресурсів на загальну суму понад 2,4 млрд. грн.

Задля належного реагування на факти порушень до правоохоронних органів передано 1615 ревізійних матеріалів. За результатами їх розгляду (з урахуванням переданих раніше матеріалів ревізій) від початку 2013 року розпочато 1781 досудове розслідування, а також на 137 посадових осіб складено протоколи про вчинення адміністративних корупційних правопорушень. Окрім того, за результатами участі фахівців Держфінінспекції як залучених спеціалістів у перевірках, що їх проводили правоохоронні структури, розпочато 761 досудове розслідування та складено 196 протоколів про вчинення адміністративних корупційних правопорушень.

Також до порушників фінансово-бюджетної дисципліни у 683 випадках призупинено бюджетні асигнування, у 3478 – зупинено операції з бюджетними коштів, 597 розпорядникам зменшено бюджетних призначень на загальну суму майже 41,4 млн. грн.

За недотримання фінансової дисципліни понад 13,5 тис. посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності, 3,8 тис. – до дисциплінарної, 884 – до матеріальної. Із займаних посад звільнено 661 особу.

Довідково

Упродовж 2012 року органи Держфінінспекції України забезпечили відшкодування втрат державних ресурсів на суму 1,9 млрд. грн. Протягом 2012 року фінансові інспектори перевірили понад 8,9 тис. підприємств, установ та організацій.

 

версія для друку