українська російська англійська
Нацпроект "Зелені ринки" посилить експорт сільськогосподарської продукції
22.08.2013 | 16:23
Прес-служба Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами

Реалізація Національного проекту «Зелені ринки» дозволить посилити експортний потенціал вітчизняного агропромислового комплексу.

Про це 22 серпня повідомив директор Департаменту нацпроектів Держінвестпроекту Юрій Гусєв під час засідання  прес-клубу з аграрних та земельних питань.

«Нацпроект «Зелені ринки» передбачає не лише розвиток мережі сільськогосподарської продукції, а й значне покращення її якості і можливість експорту на зовнішні ринки», - відзначив Юрій Гусєв.

За словами керівника Департаменту нацпроектів, компанія «NIRAS Україна», яка є  розробником попереднього ТЕО Нацпроетку «Зелені ринки», у вересні цього року повністю завершить його розробку.  

«Після узгодження попереднього ТЕО Урядом, ми чітко розумітимемо, якою буде форма державної підтримки реалізації Нацпроекту», - додав Юрій Гусєв.

Нагадаємо, що предТЕО розробляється за фінансової підтримки американського агентства з міжнародного розвитку USAID.

Як зазначила директор ТОВ «NIRAS Україна» Наталя Доманська, експортні можливості української овочевої продукції є значно вищими за зернову.

«Якщо ми зерном можемо нагодувати всю Європу, не бачу причин, чому нам не наситити її овочами та фруктами, - сказала Наталія Доманська. - У вересні ми матимемо конкретні показники, які стосуватимуться не тільки вигоди та фінансування Нацпроекту, але й впливу створення оптової мережі на бюджет регіону, міста й держави», - резюмувала Наталія Доманська.

Керівник напрямку «Розвиток ринкової інфраструктури» проекту USAID «АгроІнвест» Микола Гриценко зауважив, що реалізація Національного проекту «Зелені ринки» дасть змогу, передусім, вийти на експорт дрібним і середнім товаровиробникам.

«Сьогодні вони не здатні цього зробити - немає платформи для формування товарних партій продукції, особливо щодо овочів і фруктів, які вирощуються з надлишком. Мета проекту також полягає в забезпеченні внутрішнього ринку безпечною і якісною продукцією, зменшенні тіньових каналів її збуту», - зазначив Микола Гриценко.

 

Довідково

Національний проект «Зелені ринки» - створення мережі регіональних оптових продовольчих ринків. Нацпроект передбачає будівництво різних об’єктів агрологістики, що призначатимуться для зберігання сільськогосподарської продукції, її переробки та доставки до споживачів.

Головна мета проекту - стимулювати зростання виробництва аграрної продукції та регіонального розвитку, гарантування продовольчої безпеки країнипосилення позицій України на міжнародних ринках сільськогосподарської продукції.

Партнером Національного проекту «Зелені ринки» є Проект USAID АгроІнвест – проект технічної допомоги, що фінансується Американським агентством з міжнародного розвитку (USAID) і впроваджується компанією «Кімонікс Інтернешнл». Мета проекту - сприяти розвитку сільського господарства України, зміцнити його експортний потенціал.

 

версія для друку