українська російська англійська
О.Вілкул: Для підтримки вітчизняного виробника Уряд створює нові виробничі ланцюжки між підприємствами
22.08.2013 | 16:45
Прес-служба Віце-прем'єр-міністра

Уряд реалізує заходи з активізації економіки за рахунок підтримки імпортозаміщення. Тобто, підтримка виробництва тієї продукції, яка наразі завозиться в Україну. Одним із шляхів цього є створення нових виробничих ланцюжків. Прикладом цього є завод у Чернівцях по виробництву опалювальних систем, які виробляються з металу, який робиться на Запоріжсталі. Українська продукція відповідає європейським стандартам та дешевша за закордонну,  сказав Віце-прем’єр-міністр Олександр Вілкул на базі Чернівецького заводу «РОЗМА» під час робочої наради щодо імпортозаміщення.

Виробництво сталевих радіаторів для ЖКГ орієнтовано на внутрішній ринок. Радіатори від вітчизняного виробника – дешевші на 5-10% за європейські аналоги. Перша партія продукції - 10 тисяч радіаторів до кінця місяця надійде в Запоріжжя та Рівне. Потужність підприємства - 130 тисяч сталевих радіаторів на рік. Підприємство на 90% використовує українську сировину (зокрема, використовує сталь заводу «Запоріжсталь»), і лише 10% імпортних матеріалів (дрібні деталі: верхні та бокові панелі, Т-подібний фітинг, кронштейни).

«Важливою складовою в розвитку внутрішнього ринку споживання металу в Україні є підвищення рівня переробки для того, щоб український метал використовувався на вітчизняних машинобудівних підприємствах, щоб створювались деталі, які наразі завозяться із-за кордону. Таким чином українська продукція матиме більшу додану вартість і забезпечуватиме потрібність вітчизняного товаровиробника в цих деталях», - сказав Олександр Вілкул.

Підприємство також виготовляє труби та інші вироби з полімеру. 80% цієї продукції йде на експорт у країни Європи, СНД та Близького Сходу.

Олександр Вілкул під час робочої поїздки до Чернівецької області також провів нараду щодо стану підготовки області до нового опалювального сезону. Наразі готовність об’єктів Чернівецької області складає понад 81%.

 

версія для друку