українська російська англійська
Уряд схвалив законопроект про Загальнодержавну програму розвитку конкуренції на 2014 - 2024 роки
23.08.2013 | 13:00
Прес-служба Антимонопольного комітету

 

 21 серпня 2013 року Кабінет Міністрів України схвалив розроблений Антимонопольним комітетом України проект Закону про Загальнодержавну програму розвитку конкуренції на 2014 – 2024 роки.

Законопроект було розроблено на виконання Національного плану дій на 2013 рік до Програми економічних реформ Президента України (пункт 78.1) відповідно до статті 18 Господарського кодексу, яка передбачає, що держава здійснює антимонопольно-конкурентну політику та сприяє розвиткові змагальності у сфері господарювання на основі загальнодержавних програм, що затверджуються Верховною Радою України за поданням Кабінету Міністрів України. До розроблення проекту Закону Комітетом було залучено 32 центральні та 27 місцевих органів виконавчої влади, Національний банк, НАН України, Інститут економіки та прогнозування НАН України.

Метою Програми є розвиток конкуренції на товарних ринках як засіб підвищення ефективності функціонування товарних ринків та удосконалення механізму їх державного регулювання.

Завдання для досягнення цієї мети визначено з урахуванням наявності у сучасній економіці України трьох груп ринків з різним станом та передумовами розвитку конкуренції. Стосовно ринків, на яких існують ознаки ефективної конкуренції, головним завданням є забезпечення захисту та вдосконалення вже наявних конкурентних відносин. Для ринків, на яких не спостерігаються ознаки ефективної конкуренції, хоча існують її передумови, завданням Програми є забезпечення створення та розвитку на них ефективного конкурентного середовища. Щодо ринків, на яких в найближчий час неможливий розвиток ефективної конкуренції, Програма передбачає заходи щодо підвищення ефективності їх державного регулювання.

Програма передбачає також створення системи моніторингу, що включає в себе розроблення індикаторів, які характеризують стан конкурентного середовища у розрізі галузей і регіонів, їх аналіз і узагальнення, доведення отриманих висновків до керівництва держави, громадськості через систему періодичних доповідей.

Проект Загальнодержавної програми отримав позитивну оцінку з боку групи провідних світових фахівців з питань конкурентної політики та права в межах проведеного Конференцією ООН з питань торгівлі та розвитку (ЮНКТАД) огляду конкурентної політики та права в Україні. Цю позитивну оцінку підтвердили річні збори міжурядової групи експертів з конкурентної політики та права ЮНКТАД 9 липня 2013 року.

 

 

 

 

версія для друку