українська російська англійська
В.Семиноженко: Україна зацікавлена впроваджувати проекти із забезпечення доступнішого Інтернет-зв'язку
23.08.2013 | 14:10
Прес-служба Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації

Україну цікавлять проекти, які дозволять забезпечити для користувачів будь-якого куточка країни більш доступний Інтернет, зазначив Голова Держінформнауки Володимир Семиноженко.

Зокрема, актуальною для нашої держави є ініціатива, запропонована засновником соцмережі «Facebook», щодо запуску проекту Internet.org, який дозволить суттєво здешевити Інтернет для тих людей, які зараз не можуть собі дозволити підключитися до світової мережі.

«У цілому така ініціатива викликає у нас зацікавленість. Її впровадження в Україні могло б дати додатковий стимул для розвитку інформаційного суспільства та електронного урядування», - зазначив В.Семиноженко.

Він повідомив, що сьогодні в Україні послуги з доступу до мережі Інтернет надають 1482 оператори. Доступ до мережі мають 43,5% українців, при цьому 35% домогосподарств, які мають широкосмуговий доступ до мережі Інтернет (загальноєвропейський показник 65%).

Здійснено майже повне покриття території країни рухомим (мобільним) зв'язком, рівень проникнення якого за даними операторів телекомунікацій становить 130,3% усієї чисельності населення України.

«Україна цілком впевнено просувається в напрямі розбудови інформаційного суспільства, національна інформаційна сфера перебуває у стані активного становлення, гармонійного включення у глобальний світовий інформаційний простір», - зазначив В.Семиноженко і при цьому додав, що зараз українці досить активно включаються у глобальні процеси створення та використання світових інформаційних ресурсів.

«У той же час слід визнати, що рівень розвитку ІКТ в Україні не відповідає потенціалу та можливостям України», - заявив Голова Держінформнауки.

За його словами, ця проблема обумовлена декількома чинниками. Насамперед, йдеться про недостатній рівень розвитку телекомунікаційної інфраструктури в сільських і депресивних регіонах України. «Це, відповідно, створює нерівні умови як для громадян, які проживають у таких регіонах, так і для підприємств, чи закладів соціального спрямування, таких як лікарні, заклади культури, садочки, які там розташовані», - сказав він. На рівень розвитку ІКТ впливає також затримка з впровадженням технологій мобільного радіозв’язку 3G та 4G, і те, що в Україні недостатній обсяг надання електронних послуг.

Довідково

Засновник найбільшої в світі соцмережі Facebook Марк Цукерберг оголосив про запуск проекту Internet.org. Мета – зробити Інтернет більш доступним для 5 млрд. чоловік, які зараз не можуть собі дозволити підключитися до світової мережі.

Основні засади проекту: зробити Інтернет доступнішими завдяки не тільки здешевленню смартфонів, але і роботі з мобільними операторами, які повинні поширити покриття на території, які досі не охоплені зв'язком.

Крім Facebook проект Internet.org підтримують Nokia, Opera, Samsung, Qualcomm, Ericsson і MediaTek, які декларують, що будуть розробляти дешеві технології для доступу в Інтернет, робити недорогі смартфони, які дозволять підключатися до мережі жителям слаборозвинених країн. Компанії хочуть допомогти бізнесу стимулювати розвиток мобільного напряму.

 

версія для друку