українська російська англійська
Білорусь зацікавлена у спільному виробництві зернозбиральної техніки на базі Херсонського машинобудівного заводу
27.08.2013 | 14:51
Херсонська ОДА

З метою обговорення можливостей розвитку торгово-економічних відносин Херсонської області та регіонів Республіки Білорусь 27 серпня на Херсонщину прибула офіційна делегація представників Уряду Республіки Білорусь.

У рамках візиту в облдержадміністрації відбулася зустріч голови обласної державної адміністрації Миколи Костяка з першим заступником Міністра промисловості Республіки Білорусь Іваном Демидовичем. 

У зустрічі також взяли участь голова обласної ради Віктор Пелих, Надзвичайний та Повноважний Посол Республіки Білорусь в Україні Валентин Величко, Генеральний консул Республіки Білорусь в м.Одесі  Валентин Філіпчик та ін.

Головною темою обговорення стало питання організації спільного виробництва зернозбирального комбайну «СКІФ-330 Полісся» на базі ТОВ НВП «Херсонський машинобудівний завод».

«Якщо ми об’єднаємо наші зусилля, то виграють всі», - наголосив Микола Костяк. Також він відзначив досягнення Херсонської області за останні роки в агропромисловому секторі, такі як, активне впровадження крапельного зрошення (так, у цьому маркетинговому році планується зібрати 170/200 ц/га кукурудзи на поливі), в перспективі – підвищення врожайності зернових та розвиток овочівництва.

«Пріоритетним також залишається удосконалення комбайнобудування, у цьому, маємо надію, нам допоможе активна співпраця з білоруською стороною», - сказав Микола Костяк.

Валентин Філіпчик – Генеральний консул Республіки Білорусь в м.Одесі - відзначив, що дуже важливою на сьогодні є плідна співпраця України з Білоруссю. Оцінку «відмінно», беззаперечно, заслуговує область, адже «білоруси надають величезну перевагу усім продуктам з Херсонщини: як овочам, так і фруктам». На що Микола Костяк відповів готовністю збільшити поставки сільськогосподарської продукції до Білорусі.

Знаковим є і те, що на зустріч прибули не тільки урядовці, а й керівники білоруських підприємств. Зокрема, Олександр Камко – директор «Гомсільмашу», наголосив, що такого потенціалу, як у  «Херсонського машинобудівного заводу»,  в Україні більше немає жодне підприємство подібного напрямку: «Ми дуже зацікавлені бути учасниками спільного виробництва» ,  - сказав він.

По завершенні зустрічі делегація відвідала ТОВ НВП «Херсонський машинобудівний завод» для детального обговорення з керівниками підприємства питання щодо спільного виробництва зернозбирального комбайна «СКІФ-330 Полісся».

 

версія для друку