українська російська англійська
Микола Азаров: Центр для пересадки кісткового мозку та відділення дитячої онкогематології треба здати в експлуатацію в I кварталі 2014 року
27.08.2013 | 16:44
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Центр для пересадки кісткового мозку та відділення дитячої онкогематології будуть здані в експлуатацію в першому кварталі 2014 року, а весь комплекс лікарні – до кінця 2014 року. Таке принципове завдання Прем’єр-міністр України Микола Азаров ставить перед всіма відповідальними за цей процес структурами.

Саме ходу будівництва нового комплексу лікарні «Охматдит», монтажу медичної техніки, підготовки медперсоналу для роботи на ній, фінансовому забезпеченню цих робіт і була присвячена сьогодні нарада під головуванням Глави Уряду Миколи Азарова.

«Будівництво цього комплексу необхідно завершити у визначені строки і з дотриманням технології будівництва та оснащення лікарні. Лікарня повинна бути повністю здана в експлуатацію в наступному році. І всі роботи виконані на найвищому рівні якості. Таке завдання перед нами ставить Президент України, і ми його повинні виконати, - наголосив Микола Азаров. - Це унікальний і дуже відповідальний проект. Ця ультрамодерна лікарня зможе надавати високоспеціалізовану медичну допомогу дітям з усіх регіонів України».

Будівництво сучасного лікувально-діагностичного комплексу НДСЛ «Охматдит» розпочато в грудні 2011 року. Після модернізації «Охматдит» стане унікальним центром, де буде зосереджено надання медичної допомоги у випадках найтяжчої дитячої патології. Зокрема, буде розширено центр дитячої онкогематології та пересадки кісткового мозку, також буде створено нове радіологічне відділення і потужний хірургічний блок.

З метою прискорення спорудження лікарні виділено два пускові комплекси. Це дозволяє здійснити запуск об’єкта автономними частинами та у тестовому режимі ознайомлювати лікарів з новітніми технологіями для створення передумов для найскорішого запровадження в Україні надання належної медичної допомоги за світовими стандартами, зокрема для пересадки кісткового мозку. Новий комплекс лікарні розділений на блоки, що дозволяє відокремити пускові комплекси. Усі блоки будуть запускатися в експлуатацію поетапно, при цьому можуть працювати автономно.

Будівництво здійснюється відповідно до Медичного завдання, яке підготовлене за участю провідних вітчизняних експертів, науковців та практикуючих лікарів. У лікарні все продумано. Для прикладу, психологи «Охматдиту» навіть визначили, які найбільш прийнятні для маленьких пацієнтів фотографії можуть бути розміщені на стінах лікарні.

Зараз на об’єкті завершуються зовнішні роботи, які стосуються покрівлі, засклення і так далі, для того, щоб в холодну пору року приступити вже до внутрішніх оздоблювальних робіт. Практично на сто відсотків прокладено інженерні мережі. Також ведеться робота і з лікарями і технічним персоналом нового комплексу, зокрема, проводяться навчання, семінари, практичні заняття з новим медичним обладнанням.

 

 

версія для друку