українська російська англійська
Микола Азаров: Із зоною вільної торгівлі з ЄС наші партнери повинні рахуватися як з реальністю
28.08.2013 | 11:10
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Те, що після підписання Угоди про асоціацію з Європейським Союзом Україна утворить зону вільної торгівлі з ЄС – треба сприймати як реальність. Про це заявив Прем’єр-міністр Микола Азаров під час засідання Кабінету Міністрів України 28 серпня 2013 року.

Микола Азаров зазначив, що Україна докладає зусиль, що розвивати взаємовигідне співробітництво з іншими країнами.

При цьому він наголосив, що Україна сприйняла як реальність утворення Митного Союзу, так само треба сприймати і те, що після підписання Угоди про асоціацію з Європейським Союзом Україна утворить зону вільної торгівлі з ЄС.

«Те, що за один рік на наших кордонах з’явилось нове утворення – Митний Союз Росії, Білорусі і Казахстану – ми сприймаємо як реальність, в якій треба працювати. Те, що з 1 січня 2015 року це об’єднання вийде на вищий рівень інтеграції і суб’єктом співробітництва стане Євразійський економічний Союз, ми також сприймаємо як об’єктивний фактор економічних відносин. І тому вже зараз влада і бізнес України енергійно пристосовують свої дії до того, щоб у взаємній торгівлі з ЄврАзЕС не було ніяких перепон, - зазначив Микола Азаров. - Отже, і те, що після підписання Угоди про асоціацію з Європейським Союзом Україна утворить зону вільної торгівлі з ЄС – так само треба сприймати як реальність».

При цьому Прем’єр-міністр наполягає на тому, що «ці інтеграційні проекти не треба протиставляти, а навпаки, треба напрацьовувати оптимальні шляхи взаємодії».

За словами Миколи Азарова, в інтересах взаємовигідної співпраці Україна готова поступово приєднуватись до окремих угод, які діють у Митному союзі, щоб оптимізувати торгівельний режим.

Глава Уряду доручив Урядовому уповноваженому в Колегії Євразійського економічного співтовариства Віктору Суслову разом з російськими колегами визначитися і запропонувати Уряду план дій в цьому напрямі.

 

версія для друку