українська російська англійська
Микола Азаров: Ми повинні збільшувати товарообіг між Україною і Росією, між Україною і Митним союзом
28.08.2013 | 11:07
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Україна зробить все для збільшення товарообігу між Україною і Росією, між Україною і країнами Митного союзу. Про це заявив Прем’єр-міністр Микола Азаров під час засідання Кабінету Міністрів України 28 серпня 2013 року.

Микола Азаров поінформував, що в понеділок відбувся робочий візит Прем’єр-міністра України до Російської Федерації. На доручення Президента України були проведені переговори  з Головою Уряду Російської Федерації Дмитром Медведєвим та керівниками міністерств і відомств, які відповідають за зовнішньоекономічні відносини.

«Потреба обговорити українсько-російські торгово-економічні відносини виникла не тільки тому, що напередодні нам довелося терміново врегульовувати ускладнення щодо митного оформлення українських товарів в Росії, - зазначив Микола Азаров. - Принципово важливо те, що на певному етапі різних інтеграційних процесів, в яких беруть участь як Росія, так і Україна, стратегічним партнерам (якими є наші країни) необхідно уточнити позиції і виробити проекцію взаємодії в умовах, які змінюються».

При цьому Глава Уряду зазначив, що кожна сторона має обрахувати і свої вигоди, і ризики.

Змінюється весь світ, вся глобальна система економічних відносин, тож відгороджуватися від змін штучними торговими бар’єрами просто безперспективно. Перш за все для власної економіки. Саме тому Україна вступила до світової організації торгівлі. Те ж саме зробила і Росія. Адже норми і правила СОТ були спеціально створені як механізм справедливого погодження інтересів в умовах постійних змін в світовій торгівлі.

«Тому ми повинні системно використати принципи СОТ, щоб знайти оптимальні рішення», - наголосив Микола Азаров.

Прем’єр-міністр підкреслив, що  Україна бачить свою мету в тому, щоб за будь-яких обставин нарощувати обсяги і якість українсько-російських торгово-економічних відносин. Оскільки позитивна динаміка двостороннього товарообігу - це головне наше досягнення за останні роки. Тому проводити нові розмежувальні лінії не в інтересах наших народів.

«Ми вважаємо, що наша спільна задача – усіляко сприяти збільшенню товарообігу між Україною і Росією, між Україною і країнами Митного союзу, - сказав Микола Азаров. -  Це завдання було сформульовано під час останньої зустрічі Президентів Віктора Януковича і Володимира Путіна, цього потребують економіки наших країн».

 

 

версія для друку