українська російська англійська
Прем'єр-міністр доручив розробити взаємодію з Митним союзом в умовах зони вільної торгівлі Україна-ЄС
28.08.2013 | 11:25
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Прем’єр-міністр України Микола Азаров доручив розробити практичні алгоритми та механізми взаємодії з Митним союзом, та в подальшому - з Євразійським економічним союзом в умовах дії зони вільної торгівлі між Україною і Європейським Союзом. Про це він повідомив під час засідання Кабінету Міністрів 28 серпня 2013 року.

«Я доручив Міністерству економічного розвитку і торгівлі, Міністерству доходів і зборів і Міністерству закордонних справ, під головуванням Віце-прем’єр-міністра Юрія Анатолійовича Бойка розробити практичні алгоритми та механізми взаємодії з Митним союзом, та в подальшому - з Євразійським економічним союзом в умовах дії зони вільної торгівлі між Україною і Європейським Союзом», - сказав Глава Уряду.

Саме ці практичні речі, за словами Миколи Азарова, й будуть обговорюватись з російськими партнерами.

На його переконання, в понеділок у Москві було закладено нормальну основу для подальших переговорів: в широкому колі керівників, відповідальних у двох Урядах за інтеграцію, було зроблено «інвентаризацію питань, які викликають занепокоєння або різночитання».

«Це нормальна партнерська основа для подальших переговорів», - наголосив Микола Азаров, додавши, що так само було, наприклад, під час багаторічної роботи зі створення зони вільної торгівлі країн-учасниць СНД. До того ж, що зона вільної торгівлі між Україною і ЄС передбачає до десяти років перехідного періоду, за який можна гармонізувати та адаптувати і нормативну базу, і практику. І у Росії, і у України є багаторічний практичний досвід торгівлі з Європейським Союзом. Також обидві країни визначили перспективою адаптацію своїх економік до європейських норм.

«Тому я переконаний, що робота із зближення позицій може бути успішною, - висловив переконання Микола Азаров. - Ми тільки на початку цього шляху, але у нас є досвід вирішення проблем в інтересах наших народів».

 

версія для друку