українська російська англійська
Україна створює умови для інвестиційно-інноваційного розвитку аерокосмічної галузі, - Прем'єр-міністр
28.08.2013 | 11:53
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Україна займає лідерські позиції в виробництві важких транспортних літаків, середньомагістральних пасажирських лайнерів і авіадвигунобудуванні. Але для того, щоб розвивати авіаційну галузь, завойовувати ринок потрібно залучити значні фінансові ресурси, що на даному етапі Україна не може зробити лише власними силами, зазначив Прем’єр-міністр України Микола Азаров під час засідання Уряду 28 серпня 2013 року.

«Завоювати ринок новітня техніка зможе лише тоді, коли буде створена передова виробнича база для серійного випуску і побудована глобальна сервісно-маркетингова система. Треба реалістично визнати, що сьогодні Україна одна поки не може вирішити таке завдання. Ми розуміємо, що розвиток авіаційної галузі потребує значних фінансових ресурсів», - сказав Прем’єр-міністр.

У зв’язку з цим держава створює умови для інвестиційно-інноваційного розвитку аерокосмічної галузі, нагадав Микола Азаров. Він додав, що сьогодні діють норми Закону України щодо державної підтримки літакобудівної промисловості в Україні, згідно з яким підприємства авіаційного комплексу отримають пільги зі сплати податку на землю, звільнення від сплати ПДВ та митних зборів при ввезенні товарів та комплектуючих виробів на митну територію України.

Для розширення серійного виробництва на вітчизняних підприємствах літаків Ан-148, Ан-158, а також відновлення (разом з Російською Федерацією) виробництва Ан-124, завершення випробувань Ан-70 треба залучати в галузь значні фінансові ресурси, у тому числі за рахунок інвестицій, кредитування, лізингових схем збуту літаків, а також створення спільних підприємств з метою додаткового фінансування та розширення ринку збуту авіаційної техніки.

Також завершується підготовка концепції Державної цільової науково-технічної програми розвитку авіаційної промисловості України на період до 2020 року.

«Президент України наголосив, що наша держава має і далі розвиватися, як країна високої культури з сильним індустріальним потенціалом, справедливою та ефективною системою соціального захисту, широкими можливостями глобального партнерства. Не зроблю особливого відкриття, коли скажу, що саме вітчизняна аерокосмічна галузь відповідає всім вищезгаданим критеріям. Саме тому наш Уряд завжди приділяв і буде приділяти особливу увагу українському літакобудуванню», - заявив Микола Азаров.

 

версія для друку