українська російська англійська
Список ліків в рамках Пілотного проекту з гіпертонії розширюється
28.08.2013 | 12:40
Прес-служба Міністерства охорони здоров'я

До переліку лікарських засобів, на які поширюється дія Пілотного проекту щодо запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою включено комбіновані препарати.

До списку додано такі комбіновані препарати з міжнародною непатентованою назвою як еналаприл (комбінація з гідрохлортіазидом), лізиноприл (комбінація з гідрохлортіазидом), амлодипін (комбінація з лізиноприлом).

За словами заступника Міністра охорони здоров’я Романа Богачева, новий перелік став чинним завдяки ухваленню Урядом постанови «Про удосконалення реалізації пілотного проекту щодо запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хвороб», яка була прийнята 12 червня 2013 року. Цим документом також впроваджуються нові підходи до методики розрахунку граничного рівня оптово-відпускних та порівняльних (референтних) цін на лікарські засоби, які підлягатимуть частковому відшкодуванню.

«Розширення переліку лікарських засобів комбінованими препаратами суттєво збільшить коло пацієнтів з гіпертонічною хворобою, які будуть залучені до пілотного проекту. Це дозволить досягнути основної його мети – зменшення кількості складних наслідків гіпертонічної хвороби, таких як інфаркти та інсульти. Ми прагнемо наблизити показник лікування гіпертонічної хвороби до середньоєвропейського рівня» - констатував Роман Богачев.

Нагадаємо, Пілотний проект щодо запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою почав діяти з 1 червня 2012 року.

 

версія для друку