українська російська англійська
Купувати ліки від гіпертонії за рецептом лікаря - вигідно
28.08.2013 | 14:35
Прес-служба Міністерства охорони здоров'я

З початку року українські гіпертоніки заощадили майже 30 мільйонів гривень. Про це повідомив заступник Міністра охорони здоров’я України Роман Богачев.

За його словами, з початку року майже 3 мільйони громадян, які звернулися до фахівців за консультацією та рецептом отримали адекватне системне лікування. Адже саме отримавши рецепт на ліки, гіпертонік може претендувати на часткову компенсацію їх вартості від держави.

«Протягом місяця значно зросла кількість виписаних рецептів, за якими здійснюється часткове відшкодування грошей, - продовжує заступник Міністра. – Найбільше зростання продемонстрували Кіровоградська, Запорізька, Херсонська, Харківська, Київська області та місто Севастополь. Це говорить про те, що регіони почали активніше використовувати кошти по субвенціям, яких цього року для реалізації Пілотного проекту із Державного бюджету виділено майже 200 мільйонів гривень і вже отримано 93,1 млн. грн. Також збільшилась кількість аптечних закладів, які долучаються до Пілотного проекту. Тому купити ліки зі знижкою від держави тепер простіше. Протягом останнього місяця кількість аптек, що беруть участь у Пілотному проекті збільшилася на 428, тепер їх – 9373 по всій Україні. Цьому сприяли норми постанови Кабінету Міністрів України від 12.06.2013 № 485 «Про внесення змін до Порядку часткового відшкодування вартості лікарських засобів для лікування осіб з гіпертонічною хворобою», згідно якої термін повернення коштів суб’єктам господарювання за відпущені лікарські засоби скоротили вдвічі — з 30 діб до 15».

«Але не зважаючи на позитивну динаміку використання коштів на відшкодування вартості ліків від гіпертонії, рівень освоєння держдопомоги становить лише 31,27 %  (29,1 млн. гривень) від загальної суми отриманих коштів. – зауважив Роман Богачев. – Тому МОЗ України закликає пацієнтів звертатися до лікаря за рецептом, що дозволить зекономити на ліках та знизити ризик виникнення ускладнень від підвищеного тиску. А також лікарів та аптекарів — проводити більше інформаційно-просвітницької роботи з пацієнтами та нагадувати їм про Пілотний проект щодо впровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою».

 

 

 

версія для друку