українська російська англійська
Галузь житлово-комунального господарства до початку опалювального сезону технічно готова, - Геннадій Темник
28.08.2013 | 16:08
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Галузь житлово-комунального господарства до початку опалювального сезону технічно готова і немає якихось ризиків щодо вчасного початку опалювального сезону, запевнив Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Темник в ході брифінгу, що пройшов сьогодні в Будинку Уряду.

Також Міністр проінформував, що зараз активно виконується доручення Прем’єр-міністра щодо аналізу стану тарифної політики. «На державному рівні тарифи на житлово-комунальні послуги для населення не переглядалися з 2010 року. В деяких випадках тарифи переглядали тільки підприємства, які належать до сфери управління органів місцевого самоврядування. Таким чином підняття тарифів на ЖКХ було здійснено 319 суб’єктами. Зараз по кожній області створена комісія, яка вже закінчує роботу по проведенню аналізу, щодо доцільності таких рішень і їх обґрунтованості»,- зазначив Геннадій Темник.

Він повідомив, що з 319 рішень по 266 вже прийняті рішення щодо скасування таких тарифів і приймаються відповідні рішення вже органами місцевого самоврядування. «Комісіям залишилось доопрацювати 53 рішення, тому цю роботу ми плануємо завершити до 1 вересня», - підкреслив Міністр.

Геннадій Темник зазначив, що з технічної сторони всі підприємства теплокомуненерго підготувалися до зими. «Зараз з 15 вересня ми перейдемо до технологічних випробувань і проведемо пробні пуски. Завдання таке, що з 5 жовтня буде повна готовність щодо початку опалювального сезону по об’єктам соціальної сфери, і з 15-го жовтня  - для населення. Хоча технічно ми готові і раніше почати опалювальний сезон», - розповів урядовець.  

Міністр проінформував, що в ході підготовки до опалювального сезону вдалося провести заходи щодо модернізації та енергозбереження, які дозволять вже в процесі підготовчого періоду виконати заходи щодо майбутнього скорочення споживання природного газу на рівні 5 відсотків.

«Зараз також розглядається питання щодо можливості залучення у Європейського інвестиційного банку 800 мільйонів євро на проведення заходів щодо термомодернізації житлово-комунального господарства. Це дуже важлива програма і ми вже в 2014 році плануємо відпрацювати перші 200 мільйонів коштів», - заявив Геннадій Темник.

 

версія для друку