українська російська англійська
В Україні посилять контроль на кордоні з РФ та Білоруссю через загрозу занесення АЧС
29.08.2013 | 17:36
Прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства

В Україні максимально посилять заходи на кордоні з Росією та Білоруссю, аби не допустити занесення збудника африканської чуми свиней. Для цього питання щодо попередження потрапляння АЧС на територію України розглянуть на засіданнях РНБО та Кабінету Міністрів. Окрім того, до вирішення цього питання залучать представників низки міністерств, відомств, а також обласних та районних державних адміністрацій. Про це сьогодні йшлося на засіданні Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Кабінеті Міністрів під головуванням Міністра аграрної політики та продовольства Миколи Присяжнюка

«На сьогодні питання щодо можливості занесення збудника АЧС на територію України постало особливо гостро. Так, у Росії за 7 років збитки через виявлення АЧС склали 30 мільярдів рублів. Окрім того, цього літа зафіксовано спалахи в Білорусі. Тому ми маємо подвоїти зусилля для захисту території України від цього захворювання. Адже на сьогодні в Україні утримується близько 4,4 мільйона голів свиней. І потрібно розуміти, якими можуть бути збитки від хвороби», − наголосив Міністр.

Міністр зауважив, що завдяки реорганізації Держветфітослужби до України вдається не допустити збудника АЧС. Однак для ще більшої консолідації зусиль влади найближчим часом питання щодо АЧС розглянуть на засіданні Ради національної безпеки та оборони. Адже цей вірус загрожує продовольчій безпеці країни. А Кабінет Міністрів, своєю чергою, розгляне це питання.

«Ми вже давно працюємо в посиленому режимі. Однак необхідно максимально посилити контроль на кордоні з Росією та Білоруссю. Зокрема, повністю обмежити рух громадян та вантажів поза спеціальними пунктами пропуску. Відтак, на цих кордонах потрібно ввести постійно діючий бар’єр», − наголосив Микола Присяжнюк.

Міністр зазначив, що необхідно максимально скоординувати дії низки міністерств, відомств, місцевої влади для ретельного моніторингу переміщення вантажів та руху громадян. Це допоможе уникнути потрапляння збудника АЧС до України будь-якими шляхами. Також, за словами Миколи Присяжнюка, необхідно посилити участь представників Держветфітослужби у перевірці вантажів, що ввозяться до України.

версія для друку