українська російська англійська
4 вересня остання партія компоненту ракетного палива меланж залишить Харківщину
31.08.2013 | 10:07
ПРЕС-СЛУЖБА МІНІСТЕРСТВА ОБОРОНИ УКРАЇНИ

4 вересня у рамках успішної реалізації міжнародного проекту Україна–ОБСЄ зі складу ракетного палива Сухопутних військ на Харківщині відправлять останню партію компоненту ракетного палива меланж загальною кількістю близько 790 тонн.

На даний час у військовій частині проводиться комплекс заходів щодо підготовки небезпечної рідини до перевезення у 14-х спеціальних залізничних цистернах, сім з яких надано Російською Федерацією.

За словами командування військової частини, до цього часу за допомогою міжнародної організації  впродовж 2012-2013 років склад ракетного палива Сухопутних військ вже позбавився від близько 4000 тонн меланжу, що склало 83% від усіх запасів. З моменту впровадження торік в регіоні двосторонньої угоди щодо утилізації надлишкових боєприпасів це буде десята і фінальна відправка військового майна зі східного регіону.

Кінцевим пунктом переїзду меланжу стане одне з підприємств оборонно-промислового комплексу Російської Федерації, що розташовується у Новгородській області. Там військове майно із дотриманням усіх технологічних норм буде повністю утилізовано під наглядом представників ОБСЄ.

Планується, що за ходом відправки останньої партії компоненту ракетного палива меланж простежать співробітники головного офісу ОБСЄ, посольства США в Україні, керівництво Міністерства оборони України, військовослужбовці командування Сухопутних військ Збройних Сил України та представники місцевих органів самоврядування.

Журналістам, які бажають висвітлити відправку останньої партії компоненту ракетного палива меланж з Харківщини та взяти участь у брифінгу, за довідками та акредитацією звертатися до Регіонального медіа-центру МО України (м. Харків). Контактна особа: Дмитро Горбунов – (099) 005-98-43, (063) 93-86-434, (057) 370-30-17. Е-mail: kharkiv_rmc@meta.ua.

В акредитаційній заявці мають бути зазначені:

1. Назва ЗМІ.

2. ПІБ та посада представника (представників) ЗМІ.

3. Номери паспорта та редакційного посвідчення і дата видачі.

3. Посада та підпис керівника ЗМІ.

4. Контактні телефони редакції та акредитованих осіб.

Акредитація представників ЗМІ обов’язкова і триватиме до 13.00 понеділка 3 вересня 2013 року!!!

Довідка. Фінансову сторону забезпечення даного довгострокового проекту, який на території Україні розпочато у 2009 році, повністю узяли країни, серед яких: Данія, Іспанія, Німеччина, Норвегія, Польща, Угорщина, Фінляндія, Чехія, Швеція та США.

До початку реалізації умов міжнародного проекту Україна-ОБСЄ, у березні 2012 року на території Харківщини зберігалося близько 4,8 тисяч тонн  меланжу.

Після вивезення меланжу з Харківщини роботи з утилізації боєприпасів продовжаться у Одеській області, де станом на початок цього літа знаходилося близько 3,6 тисяч тонн компоненту ракетного палива, і звідки нещодавно вже вивезено першу партію небезпечного вантажу.

 

версія для друку