українська російська англійська
Україна може стати енергетичним хабом Європи, - Посол США
30.08.2013 | 15:27
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Посол Сполучених Штатів в Україні Джефрі Пайєтт вважає, що наша країна може стати енергетичним хабом Європи.

Про це він заявив у п'ятницю під час зустрічі з Прем'єр-міністром України Миколою Азаровим.

«Ми сподіваємось, що видобуток сланцевого газу зможе стати гарним механізмом, який принесе Україні економічний приріст і відкриє нові можливості. І також ми сподіваємося, що це стане певним каталізатором, який допоможе реформувати енергетичний ринок з тим, щоб Україна стала енергетичним хабом у Європі», - сказав посол США.

У свою чергу Микола Азаров зазначив, що наша країна зацікавлена у енергетичній співпраці з США і Уряд зробить все можливе для того, аби якомога швидше американські компанії ExxonMobil і Chevron розпочали видобуток сланцевого газу в Україні.

«Ми надаємо надзвичайно велике значення нашим відносинам з США у галузі енергетичної безпеки. Ми уклали угоди з вашими компаніями ExxonMobil і Chevron і сподіваємося, що всі попередні процедури пройдуть досить швидко і інвестори перейдуть до розробки наших родовищ сланцевого газу. Ви можете бути впевнені в тому, що Уряд зробить усе необхідне для того, аби розробка родовищ розпочалася якомога швидше», - сказав Микола Азаров.

Нагадаємо: компанія Chevron була визнана переможцем тендеру на укладання угоди про розподіл продукції на Олеській площі (Львівська та Івано-Франківська області). Прогнозні ресурси площі оцінюються у 3 трильйони кубічних метрів газу.

 

 

версія для друку