українська російська англійська
М.Азаров закликає РФ не лякатися теоретичних ризиків від підписання Угоди про асоціацію з ЄС, а займатися практичним розвитком торгівлі
30.08.2013 | 17:28
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Прем'єр-міністр України Микола Азаров закликає Росію не лякатися теоретичних ризиків від підписання Угоди про асоціацію з ЄС, а займатися практичним розвитком двосторонньої торгівлі. Про це він заявив на своїй сторінці в соціальній мережі Фейсбук.

Микола Азаров зазначив, що Росія побоюється перспективи підписання Угоди про зону вільної торгівлі між Україною та ЄС, але якщо навіть ці побоювання можуть бути теоретично обґрунтовані, то з практичної точки зору ризик надзвичайно мінімальний: «Що таке зона вільної торгівлі? Це максимальне усунення торгових бар'єрів на шляху руху товарів між країнами ЄС і Україною. Російська сторона побоюється, що в цьому випадку європейські товари через Україну підуть до країн Митного союзу, оскільки між країнами Митного союзу і Україною також діє Договір про зону вільної торгівлі. Чи є резон для таких побоювань? Теоретично так. А практично, використовуючи механізми, передбачені СОТ, наприклад сертифікат походження, спільні пункти митного контролю, можна ці ризики звести практично до нуля».

Глава Уряду зазначив, що є також ряд інших питань, які ставила російська сторона, і над якими необхідно працювати.

Таким чином, позиція української сторони полягає в тому, що після підписання Угоди про зону вільної торгівлі з Євросоюзом ніщо не заважає нам розвивати торгово-економічні відносини з країнами Євросоюзу, сказав Микола Азаров. «І це наша принципова позиція, з якою, до речі, солідарна і Європейська комісія, яка зробила відповідну заяву», - додав він.

«Ми є принциповими прихильниками поглиблення наших торговельно-економічних відносин з країнами Митного союзу. Нас багато що об'єднує», - підсумував Микола Азаров.

версія для друку