українська російська англійська
Олександр Вілкул вручив студентські квитки першокурсникам - майбутнім залізничникам
31.08.2013 | 12:10
ПРЕС-СЛУЖБА ВІЦЕ-ПРЕМ'ЄР-МІНІСТРА

Віце-прем’єр-міністр Олександр Вілкул вручив студентські квитки першокурсникам Дніпропетровського національного університету залізничного транспорту імені В.Лазаряна (ДНУЗТ).

«Перед Укрзалізницею стоять завдання збільшення швидкості та комфортності пасажирських перевезень, розвиток логістичного потенціалу країни, її інтеграція в європейську транспортну систему, розвиток транзитних перевезень. І ви будете брати безпосередню участь в реалізації цих завдань після закінчення вишу. Але сьогодні ви робите перший крок. Ви обрали дуже важливу спеціальність. Я бажаю вам отримати якісні знання і впевнено рухатися обраним шляхом», - сказав він у вітальному слові.

Віце-прем’єр-міністр зазначив, що в ДНУЗТ студенти-залізничники мають можливість отримувати якісну освіту, освоювати нові технології, вивчати європейський та світовий досвід. Зокрема, частиною підготовки студентів в ДНУЗТ є отримання освіти за європейськими стандартами в галузі міжнародних перевезень.

Серед освітніх проектів, які реалізуються в ДНУЗТ - проект «Магістр: Інтероперабельність. Безпека. Сертифікація» (MISCTIF) за програмою TEMPUS. Також в університеті реалізується проект CITISET, в рамках якого готуються дипломовані фахівці, здатні використовувати комунікаційні технології для забезпечення безпеки і ефективності транспортних потоків.

«Високий рівень знань фахівців-залізничників – основа для підвищення якості обслуговування пасажирів, ефективної логістики вантажоперевезень та розвитку залізничної інфраструктури», - сказав Олександр Вілкул.

Зокрема, в Україні триває реалізація спільного з Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР) проекту «Впровадження швидкісного руху пасажирських поїздів на залізницях України». Складовою цього проекту є будівництво нового двоколійного Бескидського тунелю. «Це підвищить транзитний потенціал країни та збільшить пропускну здатність 5-го Критського Міжнародного транспортного коридору, частиною якого є Бескидський тунель», - сказав Віце-прем’єр-міністр.

Перспективним проектом міжнародного масштабу є проект будівництва ширококолійної залізничної лінії Кошице – Братислава – Відень (Євразійський залізничний коридор (ERC)). В цьому проекті, який передбачає реконструкцію існуючої залізничної інфраструктури в напрямку Львів – Чоп, а також будівництво широкої колії на дільниці Кошице (Словаччина) – Відень (Австрія), беруть участь Росія, Україна, Словаччина та Австрія. Цей коридор з’єднає країни Центральної та Східної Азії.

Наразі на українській залізниці ведуться роботи з оновлення рухомого складу, модернізації залізничних колій, а також пристроїв електропостачання, автоматики, телемеханіки та зв’язку і електрифікації залізничних напрямків. Зокрема, в цьому році придбано новий електровоз та 700 піввагонів, проводяться роботи з оновлення та ремонту існуючого парку, модернізовано майже 177 км колій, відремонтовано більше 1 тис км колій та 14 переїздів.

версія для друку