українська російська англійська
Наталія Королевська: За останні півроку заборгованість по зарплатах скоротилася на 156 млн. грн.
02.09.2013 | 16:23
Прес-служба Міністерства соціальної політики

Згідно з оперативними даними, за півроку сума заборгованості по зарплатах в Україні зменшилася на 156 млн. грн. Про це заявила Міністр соціальної політики України Наталія Королевська.

«За даними моніторингу, який щотижнево здійснюється Мінсоцполітики, сума боргу із зарплати в цілому по Україні на підприємствах усіх форм власності склала 946,5 млн. грн., що на 156 млн. грн., або на 14,1% менше заборгованості, яка була зафіксована на 1 березня цього року», - сказала Наталія Королевська.

Як сказала Міністр, внаслідок вжитих заходів з березня поточного року забезпечується позитивна динаміка зменшення боргів із зарплати та зменшується кількість підприємств-боржників. Так, кількість підприємств, які мали заборгованість на початок року, зменшилася на 506 підприємств, або на 27,7% (з 1824 до 1318).

Наталія Королевська окремо звернула увагу на те, що з початку року погашено заборгованість із зарплати, яка була допущена у минулих роках, у сумі 228,3 млн. гривень. Разом з тим, є випадки, коли виникає нова заборгованість. Найбільша сума такої заборгованості допущена в авіакомпанії «Аеросвіт» - 150,1 млн. грн.

«Необхідно також зазначити, що Мінсоцполітики скориговано роботу Держпраці на виявлення причин цих боргів та вжиття заходів до винних осіб, що уже дає відповідні результати», - зауважила Наталія Королевська.

На вимогу державних інспекторів з питань праці підприємства-боржники повністю чи частково погасили (та не допустили появи) заборгованість із виплати заробітної плати 211,8 тис. працівникам на суму 516,7 млн. гривень.

Довідково

Державною інспекцією України з питань праці (з початку року) проведено 3,3 тис. перевірок на 2,5 тис. підприємствах-боржниках із виплати заробітної плати.

Загалом до адміністративної відповідальності притягнуто 2,4 тис. посадових осіб підприємств-боржників.

Загальна сума накладених судами та державними інспекторами з питань праці штрафних санкцій становить 1,2 млн. гривень. 233 власники підприємств-боржників притягнуті до дисциплінарної відповідальності, у 9 випадках розірвано контракт з керівниками.

До правоохоронних органів передано 1,2 тис. матеріалів перевірок, за якими 524 посадові особи підприємств-боржників притягнені до кримінальної відповідальності за несвоєчасну виплату заробітної плати.

 

 

версія для друку