українська російська англійська
На Южно-Українській АЕС реконструйовано дві з трьох систем безпеки енергоблока №1
02.09.2013 | 18:38
Прес-служба Міністерства енергетики та вугільної промисловості

Повна реконструкція двох з трьох систем безпеки енергоблока №1 Южно-Української АЕС на сьогодні завершена, їх випробування завершилися позитивним результатом. 31 серпня реконструктивні роботи стартували на першій системі безпеки, що залишилася. Як було відзначено в п'ятницю в Южноукраїнську в ході виїзної наради з питань продовження експлуатації енергоблоків №1 і №2 у понадпроектний період, всі роботи повинні бути завершені до кінця 2013 року.

У нараді під головуванням глави Державної інспекції ядерного регулювання України (ДІЯРУ) Олени Миколайчук взяли участь представники Державного науково-технічного центру з ядерної та радіаційної безпеки (ДНТЦ ЯРБ), дирекції та відокремлених підрозділів ДП НАЕК «Енергоатом».

У ході зустрічі було представлено детальний аналіз поточного стану реалізації заходів Комплексної (зведеної) програми підвищення безпеки на першому і другому енергоблоках, а також заходів з продовження терміну їх експлуатації. Крім того, Головний державний інспектор з ядерної та радіаційної безпеки України Михайло Гашев здійснив обхід обладнання першого і другого контуру енергоблоку №1, в ході якого було підтверджено відповідність виконаних робіт заявленим результатами .

Як констатували учасники наради, з 87 обов'язкових до реалізації на першому енергоблоці заходів на сьогодні в повному обсязі виконано 30. У стадії виконання - 57. За словами в.о. директора ЮУАЕС Миколи Кузнєцова, особливу увагу було приділено десяти «постфукусімським» заходам з підвищення безпеки, один з яких вже виконаний, по решті відзначена висока готовність. Крім того, прийнято рішення проводити оперативні наради за участю ЮУАЕС, ДП НАЕК «Енергоатом», ДІЯРУ і ДНТЦ ЯРБ щодо своєчасного вирішення проблем, які виникають.

Як відомо, у травні 2015 року завершується проектний термін роботи другого енергоблока ЮУАЕС. Тому, паралельно з підготовкою до продовження терміну експлуатації першого «мільйонника», аналогічні роботи ведуться і на блоці №2. Їх хід також докладно було розглянуто під час наради. На другому блоці також відзначена висока готовність до виконання «постфукусімських» заходів: розроблені всі проекти, а їх технічні рішення вже відпрацьовані на енергоблоці №1. При достатньому фінансуванні всі «постфукусімські» заходи можуть бути реалізовані в ході планово-попереджувального ремонту 2014 року.

 

Довідково

Южно-Українська АЕС – розташована на берегах Південного Бугу в місті Южноукраїнськ Миколаївської області і є відокремленим підрозділом ДП НАЕК «Енергоатом». Входить до складу Южно-Українського енергетичного комплексу.

До складу енергокомплексу входять: Южно-Українська АЕС (3 атомні енергоблоки ВВЕР-1000 сумарною потужністю 3000 МВт), Олександрівська ГЕС на річці Південний Буг (2 гідроагрегати, сумарна потужність 11,5 МВт) і Ташлицька ГАЕС (в експлуатацію введено першу чергу: 2 гідроагрегати загальною електричною потужністю в генераторному режимі 320 МВт, у стадії будівництва друга черга – гідроагрегат № 3).

 

 

версія для друку