українська російська англійська
З 1 вересня на Луганщині введено в дію перший вітрогенератор електроенергії Краснодонського вітропарку
03.09.2013 | 17:15
Луганська ОДА

Луганська область увійшла до переліку регіонів України, де електроенергія видобувається із використанням альтернативних джерел. 1 вересня на Луганщині запрацював перший з семи вже змонтованих вітрогенераторів Fuhrlander 2500-100, встановлених на території Краснодонського вітропарку.

Як повідомляють у Департаменті промисловості та енергозбереження Луганської облдержадміністрації, працюючи у режимі обмеженої потужності, за першу добу турбіною згенеровано 13500 кВт/год електроенергії. Усе обладнання та системи управління працюють в штатному режимі.

«В рамках виконання ініціатив Президента України та програм Уряду з енергозбереження та використання альтернативних джерел енергії в Луганській області активно реалізуються проекти з використання енергії вітру для виробництва енергії, – зазначив директор Департаменту Дмитро Дрожжин. – Ще у 2011 році, головою Луганської облдержадміністрації Володимиром Пристюком було поставлене складне та відповідальне завдання – запустити у 2013 році перший вітрогенератор на Луганщині. Як результат, в області розпочалася масштабна реалізація проектів з будівництва відразу трьох вітропарків – Краснодонського (плановою потужністю 425 МВт), Лутугинського (225 МВт) та Антрацитівського (225 МВт)».

Впровадження цих проектів, за прогнозованими розрахунками, дозволить додатково генерувати в області понад 2,1 млрд. ГВт/год електроенергії на рік, або понад третину електроенергії, яка сьогодні виробляється в області. При цьому за рахунок відновлюваного джерела енергії – енергії вітру – будуть повністю забезпечені електроенергією споживачі Антрацитівського, Краснодонського, Лутугинського районів та прилеглих територій.

Із введенням в дію першого вітрогенератора Краснодонського вітропарку Луганщина увійшла до переліку регіонів України, які використовують вітрогенерацію. Нагадаємо, що вітропарки вже успішно діють у Криму, Донецькій та Миколаївській областях.

 

версія для друку