українська російська англійська
Кошти від продажу акцій ПАТ "Донбасенерго" надійшли до бюджету в повному обсязі
04.09.2013 | 16:59
Прес-служба Фонду державного майна

До Державного бюджету України в повному обсязі надійшли кошти від продажу 60,773 % акцій ПАТ «Донбасенерго» – на конкурсі Фонду державного майна України 21.08.2013 року акції товариства були продані за 718,92 млн. грн.

Це майже на 80 млн. грн. або на 12% більше за початкову ціну. Вона складала 641 млн. грн.

На конкурсі під час торгів учасниками було зроблено 12 кроків. За контрольний пакет акцій конкурували компанії ТОВ Фірма «ТехНова» (м. Київ) та ПРАТ «ЕНЕРГОІНВЕСТ ХОЛДИНГ», (м. Донецьк). Переможцем конкурсу стало ПРАТ «ЕНЕРГОІНВЕСТ ХОЛДИНГ».

Як повідомив 03.09.2013 року в ефірі програми «Порядок денний» Національного радіо Голова ФДМУ, раніше до бюджету уже була зарахована застава за пакет у сумі 128,2 млн. грн., і покупець повідомив Фонд, що має намір найближчим часом перерахувати решту коштів – близько 590 млн. грн. Хоча, як зазначав керівник Фонду, за законом у інвестора на проплату є місяць від моменту підписання договору, яке відбулося наприкінці серпня.

Фонд держмайна оголосив про проведення конкурсу з продажу акцій ПАТ «Донбасенерго з відкритістю пропонування ціни за принципом аукціону 24 липня 2013 року.

Конкурс транслювався он-лайн на офіційному сайті ФДМУ www.spfu.gov.ua. Запис трансляції дивіться на сайті Фонду ТУТ.

Умовами конкурсу, зокрема, передбачено використання вугілля, що видобувається на українських шахтах, в обсязі не менше 70% обсягу палива, що використовується товариством для виробництва електричної та теплової енергії, реконструкція Старобешівської та Словянської ТЕС, здійснення щорічних інвестицій у модернізацію виробництва, недопущення утворення простроченої заборгованості із заробітної плати та інших виплат, поетапне підвищення заробітної плати, недопущення звільнення працівників з ініціативи покупця та інше.

 

версія для друку