українська російська англійська
Геннадій Темник: Регіони повинні провести поточні розрахунки за спожитий газ до 15 жовтня
04.09.2013 | 17:39
Прес-служба Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства

Запорізька, Луганська, Одеська, Донецька обласні державні адміністрації до 15 жовтня повинні забезпечити проведення поточних розрахунків підприємств теплоенергетики за спожитий природний газ. Таке завдання зазначеним облдержадміністраціям поставив Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Темник. Сьогодні він провів нараду про стан розрахунків за спожитий природний газ підприємствами теплопостачання Запорізької, Луганської, Одеської та Донецької областей за участю заступників голів відповідних облдержадміністрацій.

Міністр поінформував, що за дорученням Уряду Мінрегіон провів детальний аналіз статну розрахунків підприємств теплокомуненерго за використаний природний газ у розрізі кожного регіону України. В Запорізькій, Луганській, Одеській та Донецькій областях, як показав аналіз, фактичний рівень оплати в 2013 році нижчий економічно розрахункового рівня.

До прикладу, заборгованість Запорізької області складає 697 млн. грн., з яких 538 млн. грн. – борг концерну «Міські теплові мережі». Фактично підприємство розрахувалося за газ на 79,8 млн. грн. (22%) при розрахункових можливостях 284,2 млн. грн. (78,4%).

Схожі ситуації, коли підприємства теплокомуненерго сплатили менше коштів від фактичних розрахункових можливостей і в Луганській, Одеській і Донецькій областях.

Міністр наголосив, що в разі, якщо до 15 жовтня  не будуть проведені поточні розрахунки підприємств теплоенергетики за спожитий природний газ, керівники підприємств-боржників будуть звільнені із займаних посад.

«Ми не допустимо, щоб хтось ставив під загрозу  належний початок і проходження опалювального періоду. Уряд жорстко контролює питання розрахунків за спожитий природний газ.», - наголосив Геннадій Темник.

Він також зазначив, що Міністерство звернеться з проханням до Глави Уряду доручити Міненерговугіллю, НАК «Нафтогаз України» та облдержадміністраціям до 1 жовтня 2013 року провести звірку розрахунків з теплопостачальними підприємствами.

 

версія для друку